Як знизити рівень ph у басейні? Контроль та коригування рівня ph води в басейні, норма ph, корисні поради

Контроль та коригування рівня ph води в басейні

Рівень загальної лужності води в басейні рекомендовано перевіряти в кінці другої половини дня, для якої характерна найнижча температура води. Тестування найчастіше проводиться у точці басейну, максимально віддаленій від фільтра. Варто зазначити, що корекція рівня лужності, що не відповідає встановленим нормам, можлива. При цьому підвищення лужності досягти набагато простіше, ніж зниження її рівня.

Використовують такі методи зміни рівня загального ph води, залежно від мети:

 • Для підвищення рівня рекомендується використовувати гідрокарбонат натрію (звичайна харчова сода).
 • Для зниження використовується соляна кислота або гідросульфат натрію.

Варто зазначити, що безпека маси води залежить не тільки від показника ph, а й від рівня хлору у воді, жорсткості води. Правильний догляд та дотримання балансу даних показників дозволить насолоджуватися процесом перебування у басейні.

Підвищення лужності

Перед тим, як приступити до підвищення рівня ph в басейні, слід вимкнути насос і припинити циркуляцію води. Далі необхідно виявити найглибшу частину басейну і приступити до внесення в це місце вуглекислого натрію кислого. Інтервал часу, який потрібно витримати – 2-3 години. Після цього можна відновлювати роботу насоса та циркуляцію води протягом 10 годин. Після описаних маніпуляцій можна знову перевіряти показники лужності води. Запропонована схема є універсальною, проте ви можете вносити коригування.

Зниження лужності

Зниження рівня ph у басейні відбувається шляхом внесення хлороводневої кислоти або, як її ще називають, соляна кислота. Слід зазначити, що процедура зниження рівня лужності займає більше часу, ніж його підвищення.

При додаванні соляної кислоти в басейн необхідно постійно перебувати в одній його точці. Вносити речовину необхідно невеликими круговими рухами. Циркуляція та фільтрація води у штучній водоймі повинна бути зупинена на час проведення процедури. Кислоту необхідно розчинити і вже у вигляді розчину додавати у воду за один раз у невеликій кількості.

На роботу соляної кислоти зниження загальної лужності води у басейні йде у середньому 3 години. Після цього відрізка часу можна відновлювати функціонування насоса.

Помилкове твердження, що зниження лужності води можна досягти шляхом її розведення новою водною масою. Проблема в тому, що це займає дуже багато часу в порівнянні з використанням соляної кислоти, не завжди ефективно та економічно необґрунтовано.

Заходи безпеки під час роботи з соляною кислотою

Одне з головних правил: завжди додавати не воду в кислоту, а навпаки – кислоту вносити у воду.

Рекомендується розчиняти невелику кількість соляної кислоти (приблизно 200 г) у відрі з водою із басейну, заповненому на три чверті. Починати вносити розчин необхідно при вимкненому насосі, перебуваючи у нерухомому положенні в кінці басейну, де максимальна глибина. Зазначене дозування рекомендується при об'ємі басейну 75 кубів.

Рекомендоване дозування харчової соди для отримання розчину, що підвищує загальну лужність води: приблизно 5 склянок гідрокарбонату натрію (1 літр) на басейн з 75 кубометрами води, щоб підвищити рівень лужності на 10 мільйонів.

Для великих басейнів, де об'єм води перевищує 300 кубометрів, краще використовувати більше 4 літрів за один цикл. Тобто, якщо рівень лужності у басейні перевищує норму, стабілізувати його краще циклами, витримуючи між ними паузи протягом 5-6 годин. Тестувати показники необхідно безпосередньо після цього інтервалу.

Працювати з кислотами необхідно, дотримуючись відповідних норм безпеки: одягати рукавички з товстої гуми та спеціальні окуляри. Робота із сухою кислотою зручніша з погляду безпеки.

Також для дезінфекції басейну рекомендується використовувати перекис водню (пергідроль) за умови дозування:

 • Перекис водню 60% - 0,5 літра на 1 куб води
 • Перекис водню 35% - 0,7 літра на 1 куб води

Після внесення перекису водню в басейн рекомендується щонайменше 24 години обмежити його відвідування. Пергідроль оптимальна заміна хлорсодержащим продуктам, оскільки після обробки вода не має запаху хлору, не викликає подразнення очей та шкіри.

Заходи безпеки при роботі з концентратом перекису водню: використовувати захисні окуляри та рукавички, категорично не допускається контакту зі шкірою. Зберігати необхідно в закритій тарі в приміщенні з кімнатною температурою.

Також для осадження фосфатів у басейні використовується сульфат алюмінію, також називається сірчано-алюміній або коагулянт, формула Al2O, сульфат алюмінію виробництво Україна повністю безпечний для здоров'я людини. Сульфат алюмінію в басейні використовують як при прямому внесенні у воду, так і додають у фільтр для басейну разом із таблетованою сіллю.

Наша компанія «Перший Український маркет хімічної сировини» пропонує широкий спектр продукції для водопідготовки та дезінфекції, у нас завжди є:

 • Соляна кислота розчин
 • Перекис водню 60%
 • Перекис водню 35%
 • Гіпохлорит натрію
 • Гідросульфіт натрію
 • Сода харчова
 • Хлорне вапно
 • Рідкий хлор
 • Хлор у таблетках
 • Бромтимоловий синій
 • Неохлор
 • Новохлор
 • Сульфат алюмінію та багато іншого хімічна сировина…

З повним асортиментом можна ознайомитись на нашому сайтіhttps://soda.kiev.ua/

(066) 044-57-00 багатоканальна лінія відділу продажу, ми оформимо Ваше замовлення, а також проконсультуємо з усіх питань пов'язаних із доглядом за басейном.