Приготування антисептика своїми руками в домашніх умовах

Приготування антисептика своїми руками

Запобігти поширенню небезпечних вірусних захворювань можна за допомогою ретельної та регулярної гігієни рук – це перше та головне правило профілактики зараження у дітей та дорослих. Але одного туалетного мила в цьому випадку недостатньо – потрібний ефективніший засіб з антибактеріальним ефектом, і це антисептики.

На жаль, через паніку у зв'язку з епідемією коронавірусу, що насувається, вони почали масово зникати з прилавків аптек, і не всім вдалося запастися достатньою кількістю компактних санітайзерів з антисептичним ефектом. Ми поділимося секретами, як приготувати антисептики у себе вдома. Особливо актуальна інформація буде тим, у кого на робочому місці немає постійного доступу до проточної води та мила.

Як приготувати антисептики у себе вдома?

Для виготовлення одного виду антисептичної рідини вам знадобляться:

 • 3%-на пероксиду водню (417 мл);
 • 96%-ний етанол (8,333 л);
 • гліцерин (145 мл). (можна використовувати технічний гліцерин)

Всі ці складові потрібно змішати у вищезгаданій пропорції, а потім розвести за допомогою бутильованої води до потрібної консистенції. Щоб використовувати антисептик для очищення шкіри рук було приємніше, до нього можна додати ароматичні ефірні олії з бактерицидним ефектом - це можуть бути олії чайного дерева, лимона, кедра, ялиці, грейпфрута.

Для приготування другого варіанта антисептичної рідини слід взяти:

 • Перекис водню 3% (417 мл);
 • Ізопропіловий спирт (7,515 л);
 • гліцерин (145 мл).

Розбавивши ці компоненти кип'яченою або дистильованою водою, ви отримаєте близько 10 л якісного антисептика. Його можна тривалий час зберігати в зручній ємності в домашніх умовах, і при необхідності використовувати для миття рук.

Саме миття рук щоразу після виходу на вулицю, після відвідування вбиральні має тривати не менше 30 с. Особливу увагу приділяйте тильній стороні рук та шкірі під нігтями – там накопичується велика кількість бактерій та хвороботворних мікроорганізмів.

Чи є щось спільне між коронавірусом та грипом?

Коронавірус (вірус COVID19) – це висококонтагіозне інфекційне захворювання, клінічні симптоми якого дуже схожі на грип. Перші випадки інфікування цим вірусом зареєстрували у китайському місті Ухань наприкінці 2019 року.

Збудники і коронавірусу, і грипу здатні передаватися від людини до людини за безпосереднього контакту через чхання, кашель, дрібні бризки інфікованої слини, які потрапляють через верхні дихальні шляхи в організм. Також вірус здатний тривалий час зберігати життєздатність на різних типах поверхонь, на які раніше потрапили частинки носового слизу або слини хворої на коронавірус людини. Тому бажано не торкатися голими руками ні до чого в громадських місцях, навіть личить, а також регулярно обробляти шкіру рук антисептиком на основі спирту.

Коронавірус та грип відрізняються між собою швидкістю поширення та рівнем заразності. Якщо вірус грипу здатний поширюватися набагато швидше, ніж вірус COVID-19, то хворий на коронавірус здатний одночасно заразити набагато більше людей, що робить його більш небезпечним. Особливо схильні до інфікування вагітні жінки, люди похилого віку, а також люди з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

Більшість людей, які заразилися коронавірусом (близько 80%) мають легку форму захворювання, лише 15% - важку. Загалом у 5% пацієнтів із діагностованим COVID-19 розвивається критична ситуація зі станом здоров'я у вигляді ускладнень. І саме вони найчастіше призводять до смерті – все через різко прогресуючу форму легеневої недостатності.

Основні симптоми коронавірусу та як їм можна заразитися

Звернутися за невідкладною лікарською допомогою та здати кров на коронавірус рекомендується за наявності таких ознак захворювання, як:

 • сильний сухий кашель;
 • різке підвищення температури тіла, яке не піддається зниженню за допомогою жарознижувальних препаратів;
 • Задишка і біль у грудній клітці;
 • сильна втома;
 • Проблеми з травленням;
 • Запалення слизової оболонки глотки.

Заразитися цим вірусом найпростіше через вдихання найдрібніших частинок слизу, які виділяє в довкілля носій захворювання. Тому обов'язково потрібно дотримуватись безпечної дистанції від інших людей – не менше 1 м.

Побоюватися потрібно як людей з явною симптоматикою захворювання, так і на вигляд здорових. Справа в тому, що коронавірус у легкій формі протікає без явних симптомів – людина може навіть не підозрювати про свою заразність. Пам'ятайте, що заразиться вірусом COVID-19 через отримання посилок із країн Європи та Азії з епідемією коронавірусу неможливо.

Якщо ваше самопочуття різко погіршилося, варто залишитися вдома та по можливості ізолювати себе на якийсь час від прямого контакту з близькими. При появі сильної задишки, різкого болю в легенях та задушливого кашлю викликайте додому бригаду швидкої допомоги.

Якщо у вас в будинку є люди похилого віку, які особливо схильні до зараження коронавірусом, використовуйте захисну маску для обличчя. Також варто уникати виходу на вулицю – нехай ваші здорові друзі чи родичі приносять вам у будинок необхідні продукти харчування та медикаменти.

Якщо ви багато чхаєте або кашляєте, прикривайте обличчя за допомогою одноразових серветок, які потрібно викинути. Якщо під рукою їх не виявилося, можна чхнути чи кашлянути у згин ліктя, а потім ретельно вимити обличчя та руки. Але це теж потрібно робити правильно – лише 5% населення дотримуються рекомендацій лікарів з особистої гігієни під час епідемії.

Щоб усунути зі шкіри рук патогенні бактерії, необхідно:

 • Ретельно промити руки під проточною водою;
 • Намилити як тильний бік рук, так і долоні;
 • Розтирати руки з милом протягом не менше 20 с;
 • ретельно вимити шкіру між пальцями та під нігтями;
 • Ретельно змити піну з рук перед тим, як їх витерти або просушити.

Правильна особиста гігієна – це надійний спосіб уникнути зараження коронавірусом.