Амофос: основні властивості та норми внесення в ґрунт

Амофос - це висококонцентрований комплексне добриво, в основі якого містяться азот і фосфор. Воно відмінно засвоюється практично всіма видами садових, городніх та злакових культур, до того ж на амофос ціна доступна кожному фермеру.

Амофос: склад добрива і його корисні властивості

Основою цієї підгодівлі є переважно моноамонійфосфат, і лише невелику частину цього добрива становить діамонійфосфат. Всього 1 тонна цього добрива здатна замінити собою приблизно 350 кг аміачної селітри і 2,5 тонни суперфосфату. Кращого ефекту підгодівлі можна досягти за умови одночасного використання амофосу і хімікатів, що містять в собі азот (наприклад, аміачної селітри). Подібна стратегія насичення ґрунту корисними компонентами здатна забезпечити збільшення врожайності вирощуваних культур на 20-40%.

Отримують амофос в промислових масштабах шляхом нейтралізації ортофосфорної кислоти за допомогою аміаку. Ця речовина добре розчиняється у воді, тому з його допомогою легко удобрити грунт. Даний вид комплексного добрива економічно ефективно використовувати на самих різних типах грунтів. Але найбільше вони корисні в тих зонах, де рослини гостро потребують внесення в грунт фосфору - як правило, це посушливі регіони. Купити амофос можна двох марoк - А і Б.

Дозування амофосу для різних культур

Завдяки своєму універсальному складу це добриво використовується для підгодівлі самих різних культур - від злаків до овочів, від квітів до фруктових дерев і чагарників. Потрібно пам'ятати про те, що перед внесенням амофосу в грунт варто додати в неї моноудобреніе на основі азоту - в амофос міститься більше фосфору, ніж азоту. Якщо ж мова йде про внесення амофосу в грунт перед посівом озимих культур, то цього робити не потрібно.

Дозування цього добрива повністю залежить як від вирощуваної культури, так і від типу грунту. Наприклад, амофос для картоплі варто вносити в пропорції не менше, аніж 1,5-2 кг на 1 сотку або ж не менше 150-200 кг на 1 га.

Пропонуємо Вам ознайомитися з основними дозуванням внесення амофосу в грунт для різних культур:

1. Озимі і зернові культури - 1-1,5 кг на 1 сотку або 100-150 кг на 1 га при основному внесенні.

2. Овочеві культури - 20-30 г на 1 м², 2-3 кг на 1 сотку при основному внесенні. При підгодівлі - не більше 5-10 г на 1 погонний метр. Вносити амофос слід в міжряддя на глибину 6-8 см.

3. Коренеплоди - 15-25 г на 1 м², 1,5-2,5 кг на 1 сотку при основному внесенні. Якщо ж потрібна підгодівля грядок, то слід вносити не більше 5-10 г амофосу на 1 погонний метр в міжряддя.

4. Плодові дерева - 15-30 г на 1 м², 1,5-3 кг на 1 сотку. Дозування залежить від віку дерев.

5. Ягідні чагарники - 15-20 г на 1 м², 1,5-3 кг на 1 сотку.

Якщо ви хочете використовувати амофос для винограду, то краще вносити його в грунт навесні у вигляді розчину (на 10 л води 400 г добрива). Через 14 днів можна підгодувати листя винограду за допомогою менш насиченого розчину (на 10 л води 150 г амофосу).

Також вам знадобиться амофос для позакореневого підживлення квіткових насаджень, чагарників і дерев. За допомогою цього добрива в період максимальної потреби рослин в поживних речовинах можна швидко їх поставити в клітини завдяки саме методу позакореневого підживлення.

Вигідно амофос купити і бути впевненими в його високій якості, ви можете в нашому інтернет-магазині. Якщо вам знадобиться консультація з питань, пов'язаних з будь-якою продукцією, представленою в нашому асортименті, сміливо звертайтеся до наших фахівців. У нас ви можете придбати амофос 2 видів - 10 46 і 12 52.