Якісний антисептик для деревини необов'язково купувати у спеціалізованому магазині. Його легко приготувати в домашніх умовах, а придатним для використання він буде протягом 6 місяців.

Особливості антисептика для деревини ХМ-11

Цей вид антисептика є двокомпонентним – він складається із мідного купоросу та біхромату натрію. Він невимивний і водорозчинний, не має неприємного запаху. Після його нанесення на поверхню дерева воно забарвлюється в зелений відтінок.

Навіщо призначений цей вид антисептика:

  • він продовжує термін придатності дерев'яних конструкцій на 25-50 років;
  • він захищає дерево від гниття в умовах прямого його контакту з водою та ґрунтом – антисептик ХМ-11 використовують для обробки дерев'яних частин причалів, мостів, градирень, ЛЕП-опор, зрубів будинків, стовпів та паль.

За своїми хімічними характеристиками антисептик є вибухобезпечним та не пальним. Також речовина за рівнем своєї токсичності належить до 4 класу небезпеки – її кваліфікують як малонебезпечний хімікат.

Алгоритм приготування антисептика

Спочатку потрібно нагріти воду до температури приблизно 50 градусів – так у ній краще розчиняться хімічні компоненти.

Для приготування 10 л робочого розчину антисептика потрібно взяти 9 л води, по 0,5 кг мідного купоросу та біхромату натрію, а також 50 мл 9% оцту. Все потрібно змішати у воді до повного розчинення, потім або відразу використовувати для обробки деревини, або перелити спеціально підготовлену ємність для зберігання.

Для приготування 20 л антисептика ХМ-11 потрібно взяти по 1 кг мідного купоросу та біхромату натрію, 100 мл 9% оцту, а також 18 л води. Для отримання 500 л розчину для септування – по 25 кг біхромату натрію та мідного купоросу, 450 л води та 2,5 л 9%-ного оцту.

У процесі приготування розчину додатково слід надягати засоби індивідуального захисту – окуляри, респіратор та рукавички, оскільки компоненти антисептика можуть зашкодити вашому здоров'ю.

Загальна витрата такого просочення у процесі обробки деревини – від 500 до 800 г/м², сухого складу антисептика – 50 г/м². Наносити розчин можна методом занурення деталей, їх обприскуванням (його потрібно проводити в кілька етапів, між кожним роблячи паузу в 1-2 години для просушки шарів), валиком або пензлем, а також під тиском за допомогою спеціального обладнання.

Щоб отримати 100% ефект від антисептика ХМ-11, після завершення обробки деревини її потрібно берегти від вологи протягом наступних 3-5 днів - так ви досягнете міцного закріплення в її волокнах препарату.