Неможливо уявити будні середньостатистичного фермера без застосування добрив на основі азоту. У них містяться всі необхідні складові для нормального зростання та розвитку різних видів культур. Своєчасне застосування азотного підживлення дозволяє підвищити загальний рівень врожайності культур. Без його використання досягти такого ефекту, особливо на ґрунтах, бідних на корисні речовини, практично неможливо. Але перш, ніж почати вносити такі добрива в ґрунт, потрібно переконатися, що рослини й справді відчувають нестачу цього елементу.

Чим корисне підживлення на основі азоту?

Визначити, чи вистачає рослинам азоту, дуже просто − вони повинні добре рости, а також нарощувати листя й стебла, а їхні плоди повинні бути за розміром не менше за середній. Азот позитивно впливає на формування бруньок у рослин, які є основою для формування квітів та плодів у них у майбутньому.

Коли найкраще вносити азотні добрива? Для кожної культури є свої рекомендації. Наприклад, внесення їх у ґрунт восени корисне для загоєння ран на садових деревах. Після того, як сад буде обрізаний, варто зробити підживлення дерев азотом – це дозволить запобігти розвитку у них захворювань, а також підвищить їхню загальну стійкість до морозу.

За рекомендаціями фахівців такі добрива варто використовувати для підживлення дерев, які практично не дають врожаю. Їх вносять двічі за сезон:

  • під час старту зростання пагонів;
  • перед завершенням процесу зростання пагонів.

Які є азотні добрива?

Серед цих видів підживлення сільськогосподарських культур найбільш популярними серед клієнтів «Першого українського маркету хімічної сировини» ТМ є наступні:

  1. Аміачна селітра. Головна перевага цього виду добрива на основі азоту − те, що воно дуже добре піддається розчиненню у воді, а також легко засвоюється рослинами. Вносити його в ґрунт можна з початку весни й до кінця осені – така селітра добре діє у ґрунті протягом усієї зими. Фахівці радять вносити цей вид добрива, який містить у своєму складі третину азоту, на ґрунтах із лужним чи нейтральним статусом. Також аміачну селітру не можна вносити як позакореневе підживлення рослин. Вносити селітру в ґрунт потрібно наступним чином: при підживленні доза становить 3-4 г добрива на 1 м², при посадці рослин – у лунку потрібно внести також 3-4 г добрива, при комплексній обробці ділянки на 1 м² вносять від 25 до 30 г аміачної селітри.
  2. Карбамід (сечовина). Це підживлення вноситься в ґрунт навесні або влітку, змішувати його з іншими добривами не рекомендовано. У своєму складі сечовина містить майже 50% азоту, її легко розчинити у воді для подальшого внесення у ґрунт. Це одне з найкращих азотних добрив для огірків у наших широтах. У зв'язку з тим, що цей вид азотного добрива швидко вимивається з ґрунту, його потрібно вносити дуже глибоко. Для кореневого підживлення рослин карбамід вносять у пропорції не більше 1,5 кг на 1 сотку землі, для позакореневого внесення від 80 до 100 г добрива розчиняється в 10 л води.
  3. Сульфат амонію – цей вид добрива на основі азоту ми радимо вносити у ґрунт восени. Але пам'ятайте, що він застосовується для добрива виключно лужного ґрунту. Використання сульфату амонію дозволяє забезпечити більш тривале зберігання зібраного врожаю, оскільки до його складу входить до 20% азоту. Застосовують це азотно-сірчане підживлення для покращення врожайності полуниці – на 1 м² вносять 30 г речовини, для чагарників і плодових дерев на 1 м² вносять від 50 до 60 г, для овочевих культур необхідно внести від 40 до 50 г на 1 м².
  4. Кальцієва селітра – вносять її у ґрунт з початку весни до кінця літа. З її допомогою можна захистити сільськогосподарські культури від низки захворювань, але важливо пам'ятати про те, що вносити кальцієву селітру одночасно з фосфатним або сульфатним підживленням не можна. До складу цієї селітри входить трохи більше 15% азоту. Для кореневого підживлення ягідних кущів кальцієву селітру розчиняють у пропорції 20 г на 10 л води, і вносять її в ґрунт до початку цвітіння.
  5. Натрієва селітра – це підживлення підвищеної небезпеки, тому використовувати її потрібно максимально обережно. Наприклад, експерти не дозволяють її використовувати в теплицях і поблизу місцезнаходження худоби та птиці. Незважаючи на те, що до її складу входить лише 16% азоту, працювати з нею потрібно лише у захисних рукавичках та респіраторі.

Правила використання азотних добрив для городу

Якими б не були корисними ці види підживлення на основі азоту, якщо перевищити дозування, результат вас не потішить. Замість багатого врожаю овочів чи фруктів вас зустрінуть шикарні зелені кущі, адже азотні добрива активно стимулюють зростання їхньої зеленої маси.

Тільки дотримуючись пропорцій внесення підживлення, які рекомендовані фахівцями, ви гарантуєте собі гарний урожай, а рослинам – необхідну морозостійкість. Також пам'ятайте, що перевищення кількості азоту в ґрунті при вирощуванні будь-яких видів культур може призвести до накопичення в них нітратів, небезпечних для здоров'я людини.

Купити азотні добрива ви завжди можете у «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ, який пропонує клієнтам багатий вибір добрив для різних типів ґрунтів. Все, що вам потрібно – це дотримуватися інструкції від виробника добрива, вказаної на упаковці.

Купуючи добрива у нашому спеціалізованому магазині, ви можете бути впевненими у їхній якості. Готуйтеся заздалегідь до початку сезонних сільськогосподарських робіт, замовляючи якісні добрива онлайн з доставкою до вашого міста.