Дачі та заміські будинки найчастіше стають житловими лише в літні місяці, і багато господарів навіть не замислюються, що перед тим, як на довгий час залишити житло, необхідно підготувати його до холодів. У першу чергу, запобіжні заходи слід вжити по відношенню до системи водопостачання. Усього кількох градусів морозу вже достатньо для того, щоб вода в трубах замерзла та розширилася. Як відомо, згодом це призведе до того, що труби просто лопнуть.

Уникнути такого сценарію допоможе консервація опалювальної системи взимку у приватному будинку.

  1. Перекрийте точки введення водопостачання та спустіть воду

Важливо перевірити всі крапки в будинку та переконатися, що з них злита вода. Оглянути необхідно не лише водонагрівачі, гідроакумулятори та поливальні крани, але також басейни та фонтани, якщо вони є у дворі будинку. Незамінний помічник у такій справі – повітряний компрес із продуктивністю від 50 м3/год. Його використовують для продування залишків рідини з водопроводу. З менш габаритних ємностей – бачків унітазів, сифонів мийок та ванн – воду можна відкачати, використовуючи велику грушу.

Багато власників заміських будинків, повертаючись на ділянки влітку, стикаються зі стійким запахом каналізації, що походить від унітазів. Таке нерідко відбувається через відсутність води. Вирішити проблему допоможе простий гумовий м'яч. Його потрібно обвернути плівкою і після відкачування води помістити в отвір унітазу.

  1. Обробіть труби від іржі

Повітря, що потрапляє в опалювальну систему під час відкачування води, може стати причиною швидкої появи іржі. На жаль, окислення піддаються навіть сучасні радіатори високої якості. Саме тому краще заздалегідь подбати про збереження труб і залити в них рідину, що незамерзає. Ефект від неї зберігається навіть за дуже низьких температур, що забезпечує надійний захист всього трубопроводу. Ідеальним рішенням є пропіленгліколь,етиленгліколь,розчини на основі пропіленгліколю та гліцерину.

Втім, не слід забувати, що при використанні будь-яких хімічних препаратів є деякі нюанси, які важливо враховувати. По-перше, в'язка консистенція антифризу провокує виникнення високого навантаження на циркуляційний насос. По-друге, вкрай обережно необхідно застосовувати незамерзаючу рідину для запірної арматури. У складі антифризу є певні речовини, які особливо агресивно впливають на всілякі засувки, затвори, крани та клапани та можуть стати причиною появи корозії та течі.

  1. Вживіть додаткових заходів безпеки

Окрім консервації опалювальної системи в приватному будинку, слід провести низку інших, не менш важливих заходів щодо підготовки житла до зими:

  • Переконайтеся, що всі електроприлади від'єднані від мережі.
  • Роз'єднайте газові та електричні водонагрівачі.
  • Звільніть холодильник та морозильну камеру, вимийте їх. Важливо залишити дверцята відчиненими, щоб уникнути появи цвілі. Залишіть усередині тарілку з харчовою содою, щоб позбавитися неприємних запахів.
  • Впевніться, що на кухні не залишилося їжі. Якщо забрати всю їжу немає можливості, позбавтеся продуктів, що швидко псуються, а решту запакуйте в герметичні упаковки. Так ви зможете запобігти появі комах та гризунів.
  • Знищте сміття. Відходи можуть стати приманкою для різних шкідників.
  • Завісьте штори або опустіть жалюзі, щоб уникнути вицвітання меблів та килимів на сонці.
  • Проведіть прибирання: пропилососьте килими, помийте підлогу, витріть пил. Попрані постільна білизна та одяг не забудьте заздалегідь висушити.