Одним із найбільш екологічно чистих та якісних видів комплексних добрив по праву вважається Екоплант. Його масово використовують із збільшення врожайності сільськогосподарських культур. У своєму складі він містить комплекс усіх необхідних мікроелементів та поживних речовин.

Основні характеристики добрива

Зовні Екоплант виглядає як темно-сіра сипуча маса, що складається з великої кількості дрібних гранульованих частинок. Це добриво містить у собі такі компоненти:

 • каліймісткі частки - від 28 до 41% від загальної маси добрива;
 • фосфоровмісні сполуки – від 4 до 6% від загальної маси;
 • кальцієвмісні компоненти - від 10 до 17%;
 • магнійсодержащіе частинки - від 8 до 12%;
 • сполуки, що містять сірку – від 8 до 16%.

Аграрії високо цінують склад Екопланта за його насиченість мікроелементами та поживними речовинами. Калій у добриві посилює зростання зеленої маси та сприяє посиленню імунітету рослин. Кальцій у складі вирівнює кислотно-лужний баланс ґрунту, завдяки чому це добрива відмінно проявляє собі на будь-якому типі кислого ґрунту, навіть без застосування розкислювачів. Сірка забезпечує більш високу якість урожаю. Придбати це добриво ви можете будь-коли в «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ.

Добриво Екоплант: як застосовуватийого для різних культур?

Є різні протоколи введення цього добрива у ґрунт, а саме:

 • восени, під час підготовки ділянки до наступного посівного сезону;
 • внесення під час посіву (додавання прямо в лунку при посадці низки сільськогосподарських культур);
 • як підживлення рослин протягом усього сезону.

В основному, Екоплант позиціонується як ідеальний вид добрива для використання восени та перед зимівлею. Екоплант застосовувати найкраще ближче до періоду плодоношення. Тоді азот вже не настільки необхідний рослинам як навесні: навпаки, його надмірна кількість загрожує шкодою плодоношенню культур у зв'язку з надмірним розростанням листяної маси.

Основні компоненти даного підживлення не перегодовують рослини, а лише позитивно впливають на формування та зростання плодів. Більш того, вони повільно розчиняються під дією опадів та ґрунтових вод, тому відрізняються пролонгованим ефектом, зберігаючи надовго потрібний аграріям ступінь родючості ґрунту.

Рекомендації щодо дозування

Для цього виду добрива є норми внесення в оброблювані ґрунти відповідно до виду культури, що вирощується:

 • добрива Екоплант для картоплі, інших коренеплодів, капусти, винограду вноситься у пропорції 500 кг на 1 га ґрунту;
 • для добрива злакових, пасльонових, баштанних культур та квітів вносять 300 кг на 1 га;
 • для олійних культур, садових культур та дерев, ягідних чагарників та газонної трави потрібне дозування Екопланта у пропорції 400 кг на 1 га;
 • 200 кг на 1 га – це оптимальна пропорція добрива для внесення у ґрунт під декоративні рослини, зелень, часник, бобові культури.

Екоплант для виноградутакож можна використовувати, оскільки у його складі немає хлору. Дозування даного добрива для підживлення різних сортів винограду аналогічне, як і для інших видів кущових рослин. У кожну лунку потрібно помістити 100 г екопланта, а потім все ретельно перемішати із землею.

Застосовують це добриво і для підгодівлі – не більше трьох за сезон. Першу варто провести провесною після того, як укривні сорти винограду відкривають. У ґрунт вносять азотні, фосфатні та калійні добрива – як останній можна застосовувати Екоплант. Під кожен кущ потрібно внести суміш цих добрив і потім провести подальше загортання ґрунту. Друге підживлення можна провести за 1,5-2 тижні до початку цвітіння винограду – для того використовують водний розчин вищезазначених добрив. Третій етап використання Екопланта настає вже після появи виноградних чагарників ягід.

Як розчинити Екоплантдля підживлення чагарників правильно?

Для отримання якісної суміші добрива його потрібно розчинити в 20 л води, яку раніше додали гній. Потім готову суміш відстоюють і розбавляють водою 5-6 кратної дозуванні. Отриманий у результаті склад використовують для поливу кущів у розрахунку 1 кущ/10 л суміші.

Звертаємо вашу увагу на те, як це підживлення застосовувати у догляді за трояндами. Для цих декоративних культур Екоплант є важливим джерелом фосфору та калію, тому вносити його в ґрунт рекомендується з початку бутонізації кущів троянд. Раніше ми вказували на оптимальну норму цього добрива для квітів, її потрібно розділити на кількість внесень у ґрунт, які ви плануєте. Нагадуємо, що для троянд оптимальна кількість підгодівель за сезон – 3-4. На один кущ максимально можна внести за 1 підживлення не більше 30 г речовини.

Купити Екоплант в Україніви можете у «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ. Зробити замовлення на потрібну кількість товару можна онлайн – з питань оплати замовлення та термінів відправлення його до вашого регіону вас зорієнтують наші менеджери.