Гіпохлорит натрію як засіб для дезінфекції

Гіпохлорит натрію – хімічна сполука неорганічного типу (натрієва сіль хлоруватої кислоти). У чистому вигляді воно практично ніде не використовується з господарською метою, найчастіше застосовується водний розчин.

Гіпохлорит натрію – що за реактив?

У безводному вигляді ця речовина є білою кристалічною масою, для якої характерний неприємний, різкий запах (втім, як і для всіх речовин на основі хлору). Гіпохлорит натрію або хлорноватистокислий натрій відмінно розчиняється у воді, тому використовується в господарських цілях водний розчин. Зовнішньо гіпохлорит натрію має вигляд рідини, колір якої може змінюватися від насиченого коричневого до слабожовтого. Запах у речовини відомий, хлорний. Його відносять до категорії сильних спорицидних та бактерицидних реактивів.

Через велику хімічну активність речовина вкрай нестабільна. Купити гіпохлорит натрію в Україні ви можете різних марок (А, Б, В), вони відрізняються між собою за:

• процентний вміст активного хлору;

• зовнішній вигляд;

• сфер рекомендованого застосування;

• залишкової лужної реакції;

• кольору.

Наприклад, для марок гіпохлориту натрію А і Б характерний зелений відтінок жовтого, а також наявність завислих частинок у структурі речовини. У їх складі може бути до 17% активних частинок хлору. Для марки В характерна концентрація активних частинок хлору в межах 9,5 - 12%.

Перш, ніж купити гіпохлорит натрію, врахуйте, що зберігати його рекомендується в гумованій, полімерній або скляній тарі. Металева тара для цієї мети не підходить, тому що розчин викликає сильну корозію у більшої частини металів та їх сплавів. Кришка тари при зберіганні має бути герметично закрита. Пам'ятайте про те, що тривале зберігання цієї речовини загрожує розкладанням, тому приміщення повинно добре провітрюватися.

Гіпохлорит натрію: дезінфекція та інші сфери його застосування

Практичне використання речовини в господарських цілях базується на її відмінних властивостях, що дезінфікують. Гіпохлорит натрію добре справляється зі знищенням більшості видів патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів при різних видах обробки.

Найчастіше йому є застосування як у очищенні води, використовуваної на підприємствах харчової промисловості, і у виробничо-технічних цілях. Гіпохлорит натрію, властивості якого практично ідентичні з дією хлору, застосовують для очищення питної води через його високу ефективність, а також доступну вартість (якщо порівнювати з іншими видами технологій).

Завдяки сильним окислювальним властивостям частинок хлору у розчині у воді ефективно нейтралізуються:

• з'єднання заліза;

• речовини, які містять марганець;

• сульфіди, які часто зустрічаються у ґрунтових водах;

• броміди;

• ціаніди;

• нітриди;

• компоненти, що містять амоній.


При цьому ефект від процедури дезінфекції води за допомогою гіпохлориту натрію зберігається надовго - відповідний рівень мікробіологічної безпеки води забезпечений навіть у дуже розгалужених системах водопроводу.

Гіпохлорит натрію, безпеку застосування якого для дезінфекції води давно доведено, також застосовують для обробки великих водних резервуарів (відстійників, штучних та натуральних водойм рибницьких господарств, виробничих накопичувачів), територій, що належать до каналізаційних відстійників. Використання його як дезінфектанта є доцільним на всіх об'єктах, що знаходяться в зоні ризику зараження.

Застосовується даний реактив також у текстильній промисловості та в хімічному промисловому виробництві, як відмінний окислюючий засіб у процесі відбілювання тканин.

Знайшлося застосування гіпохлориту натрію в:

• харчосмакової промисловості;

• медицина;

• заклади громадського харчування.


Гіпохлорит натрію: інструкція щодо застосування речовини в басейнах

Застосовують його водний розчин для обробки громадських і приватних басейнів. Використання дозволяє:

• видалити із води шкідливі домішки;

• запобігти розмноженню у басейні водоростей, грибків та інших сторонніх утворень;

• зберегти прозорість.


Тому обробка води за допомогою гіпохлориту натрію дозволяє скоротити витрати на обслуговування басейнів та спростити їх утримання.

Дозування гіпохлориту натрію для басейну підбирається окремо для кожного виду його обробки - воно буває поточним, ударним і т. д. Дуже важливо суворо її дотримуватися, щоб забезпечити максимальну ефективність процедури та її безпеку. Крім цього, суворо дотримуйтесь всього комплексу заходів, що рекомендується виробником – частоти використання дезінфектанту, послідовності проведення підготовчих операцій, правил підтримки потрібного рівня рН води, а також терміну заборони на купання в басейні після обробки. Тільки завдяки цим заходам безпеки можна уникнути опіку гіпохлоритом натрію.

Гіпохлорит натрію купити в Києві ви можете в різному вигляді - як готовий до використання водний розчин, так і концентрат, який перед кожним застосуванням потрібнорозбавити водою. Перш, ніж використовувати цей вид дезінфікуючого засобу, потрібно уважно вивчити інструкцію від виробника, а саме сфери застосування хімічної речовини, рекомендовані дози та інші важливі аспекти його експлуатації.

У нашому інтернет-магазині представлений якісний та сертифікований гіпохлорит натрію, який Ви можете замовити онлайн. Вартість доставки товару розраховується індивідуально кожному за клієнта.