Вапно хлорне застосовується для знезараження питної води, дезінфекції, а також для відбілювання, дезінфекції поверхонь в приміщеннях, санітарно-технічного обладнання, прибирального інвентарю, харчової посуду в ЛПУ і на комунальних об'єктах, для дезінфекції дворових вбиралень.


зберігання:


Вапно хлорне рекомендують зберігати в закритих складських приміщеннях. Приміщення повинні дуже добре провітрюватися, захищені від світла і неопалювані. Підлоги в приміщенні повинні бути виготовлені з цегли або бетону.

При зберіганні вапна хлорного не допускається перебування поруч вогненебезпечних вантажів, балонів з стисненим газом і вибухових речовин.

Вапно хлорне упаковують в поліетиленові мішки або сталеві барабани, пофарбовані всередині стійкою до хімічної дії фарбою.

Термін зберігання вапна хлорного: 3 роки.


Транспортування:


Вапно хлорне рекомендують транспортувати автомобільним, залізничним і водним транспортом в критому вигляді. Чи не дозволяється транспортування повітряним транспортом


МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

по застосуванню хлорного вапна для цілей дезінфекції

1. Загальні відомості

                        1.Хлорная вапно - порошкоподібний продукт білого кольору лужної реакції, має запах хлору, суміш різних солей кальцію. Якість хлорного вапна визначається вмістом у ній активного хлору (хлор, який витісняється при дії на хлорне вапно кислот). Продукт містить 35-32--26% активного хлору. При розчиненні в воді утворює суспензію. Осад складається з нерозчинних солей СаСОЗ Са (ОН) 2.

          2.Препарат володіє сильним окислюючими дією, у зв'язку з чим можливі зниження міцності тканин і коррозіяізделій з металу.

          3.Хлорная вапно - нестійке хімічна сполука, швидко розкладається під дією вуглекислоти, вологи, світла, високої температури. Навіть при правильному зберіганні (в щільній дерев'яній пли залізної тарі, захищеної від корозії, в сухому прохолодному приміщенні) втрата активного хлору становить 1-3% на місяць. У зв'язку з цим необхідно систематично (не рідше 1 разу на 3 місяці) дослідити хлорне вапно на вміст активного хлору.

            Продукція, що випускається промисловістю вапно белільной, термостійкий - стабільний продукт і при правильному зберіганні, відповідно до ТУ 6-01-589-71.потерн активного хлору протягом 8 років не перевищують 7-9%.

 

            4. Зберігання допускається тільки в стандартній упаковці взакритую, затемнених і добре вентильованих складських приміщеннях, недоступних для опадів.

             Підлоги складських приміщень рекомендується виконувати з асфальту, цегли Іглін.

                        Не допускається застосування заліза в якості матеріалу для конструкцій даху або покрівлі.

                        Не допускається зберігання в одному приміщенні з хлорним вапном вибухових речовин, вогненебезпечних продуктів, мастил, харчових продуктів, металевих виробів і балонів із стисненими газами.

       При зберіганні допускається укладання вторинної тари з хлорним вапном по висоті шестирядная, по ширині двухрядная.

         Відстань штабеля від опалювальних агрегатів повинно бути не менше 1,5 м.

          Температура хлорного вапна в поліетиленових мішках, які перебувають в центрі штабеля, не повинна перевищувати 40 ° С.

               5.Хлорная вапно має високу активність відносно вегетативних і спорових форм мікроорганізмів.

           Застосовується для цілей дезінфекції при кишкових, крапельних н інших інфекціях; туберкульозі, сибірку у вигляді освітлених розчинів (звичайних і активованих), хлорноізвесткового молока і в сухому вигляді.

II.ПРІГОТОВЛЕНІЕ розчином хлорного вапна

         6.Осветленние 10-20% розчини хлорного вапна готують так: 1-2 кг розтирають з додаванням невеликої кількості води до стану рівномірної кашки. Потім додають решту кількість води (до 10 л), перемішують до утворення однорідної суспензії і залишають для відстоювання в скляній темній або емальованому посуді з пробкою на 24 години. Після цього освітлений розчин обережно зливають або фільтрують в іншу аналогічну посуд.