Як зробити багаторазовий кишеньковий обігрівач

Щоб у будь-який момент зігрітися, скористайтеся кишеньковим обігрівачем, який легко зробити в домашніх умовах на основі ацетату натрію. Для його виготовлення потрібна вода, ацетат натрію та зіп-пакет.

Як зробити обігрівач?

Основний інгредієнт – натрію ацетат, його можна купити в магазинах хімреактивів. Це безбарвні кристали з легким запахом оцту. Речовина активно застосовується у найрізноманітніших галузях: від виробництва продуктів харчування до медицини та шкіряної промисловості. Ми радимо використовувати триводний ацетат. Його можна приготувати за таким рецептом: 82 г кристалів ацетату натрію залити 54 г води. Потім рідину переливаємо в зіп-пакет і переміщуємо в киплячу воду на 10-15 хвилин, доки не розчиняться всі кристали.

Для кращого ефекту рідину варто помішувати. Після варіння пакет необхідно остудити. Готова речовина замерзає при температурі 58 градусів, але в пакеті цього не станеться через відсутність центрів утворення кристалів. Процес супроводжується великим виділенням тепла. Тому якщо в зіп-пакет кинути кристал ацетату натрію, рідина перетвориться на гарячий лід, який нагріється до 60 градусів і збереже температуру до 30 хвилин.

Як зробити ацетат натрію самостійно?

Для отримання ацетату натрію (його також називають гарячий лід) необхідно 3 складові: 1 склянка води, 1 кг оцту 70% та 978 г харчової соди. Далі змішуємо всі компоненти в пластиковій ємності, при цьому інгредієнти відразу вступають в реакцію, виділяючи вуглекислий газ. Процес потребує уважності, оскільки може бути небезпечним.

За кілька годин виділиться біла речовина – це тригідрат ацетату натрію. Його необхідно перелити в емальовану каструлю й нагрівати, доки речовина не розплавиться й стане прозорою. Потім розчин переміщують в ємність із холодною водою і накривають. Після охолодження гарячий лід готовий. Кристали ацетату осідають також і на стінках каструлі.

Надалі для використання обігрівача достатньо мати пакетик кристалів натрію ацетату для того, щоб запустити хімічну реакцію. При цьому пакети з натрієм ми радимо зберігати в сухому місці.

Придбати ацетат натрію оптом чи в роздріб ви можете в нашому магазині. Зв'яжіться з менеджерами для більш детальної консультації щодо асортименту товарів.