Як вивести токсини з організму за допомогою глюкози?


Крапельниці ВІД ПОХМІЛЛЯ: ВИДИ, привілеїв глюкозно-сольового розчину

До найбільш дієвих засобів від похмілля відноситься крапельниця, яка здатна швидко доставити препарат в кров.

ЩО ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ розчину ДЛЯ крапельниці ВІД ПОХМІЛЛЯ?

Склад крапельниць від похмілля різний. Наприклад, глюкозо-сольові препарати і фізрозчин солі відновлюють баланс рідини, виводять залишки алкоголю з організму і діють як сечогінний засіб. Інші містять вітамінний комплекс для поліпшення обмінних процесів організму і гепатопротектори, які відновлюють роботу печінки. Крім того, є склади для відновлення кислотно-лужного, сольового балансу або для антинаркотичного ефекту. Завдяки правильно підібраним препаратів можна позбутися від похмілля за годину.

Зробити крапельницю від похмілля на дому можуть лікарі швидкої допомоги або спеціальні бригади фельдшерів. Варто враховувати, що самолікування може бути небезпечним не тільки для здоров'я, але й життя.

НАВІЩО ПОТРІБНА КАПЕЛЬНИЦА ПРИ ПОХМіЛЛЯ?

Ефективність дії препарату залежить від біодоступності. Цей параметр показує швидкість і частку препарату надійшов в кров. Для ліків введених внутрішньовенно цей показник дорівнює 100%. У свою чергу, при прийомі медикаментів іншими шляхами показник біодоступності знижується т. К. Їх частина втрачається в органах і тканинах за якими надходить. Наприклад, частина речовин відфільтруєтся або зруйнується в печінці і кишечнику при використанні ліків в таблетованій формі. Саме тому ліки, які вносяться внутрішньовенно, діють не тільки швидко, але і максимально ефективно.

Обчислюється біодоступність речовини співвідношенням концентрації препарату, часом його внесення та введення досліджуваним шляхом, виражається у відсотках. Біодоступність здебільшого лікарських форм вже вивчена. У крапельницях для зняття похмілля використовуються лікарські препарати з максимальним показником біодоступності.


Крапельниці ВІД ПОХМІЛЛЯ СКЛАД І ДІЯ

1. розрідження крові

Для зняття алкогольної інтоксикації найбільш часто використовуються крапельниці з глюкозно-сольовим розчином. Для цього лікар чергує фізрозчин солі з глюкозою 5-10%. Препарати заповнюють дефіцит рідини, зменшують концентрацію алкоголю в крові і розріджують кров. Такий розчин справляється з гіповолемією, т. Е. Нестачею рідини в крові і її надлишком в тканинах організму. Додатково препарати мають сечогінну дію (лужної форсований діурез)

У разі розвитку алкогольної коми падає артеріальний тиск, в цих випадках лікарі вдаються до гемодинамічним розчинів гідроксиетилкрохмалів. Вони затримують рідину в судинному руслі, витягуючи її з тканин.

2. Заповнення СОЛЬОВОГО БАЛАНСА

Для корекції електролітних порушень від похмілля, ліки спрямовані на відновлення сольового балансу. Прийом алкоголю розвиває в організмі людини недолік іонів натрію, калію і магнію, що порушує роботу серця і процес обміну речовин. Для цього лікарі застосовують:

• полііонні розчини ( «Ацесоль» / «Дисоль»);

• реполяризуется розчин на основі глюкози 10% з додавання калію хлориду, магнезії або інсуліну / панангина.

3. НОРМАЛІЗАЦІЯ кислотно-лужний баланс

При окисленні алкоголю підвищується рівень недоокислених продуктів. До них відносять: пировиноградную, молочну, жирні кислоти, гліцерин. В результаті в організмі накопичуються кислі продукти переробки алкоголю. Цей процес сприяє розвитку метаболічного ацидозу, порушується кислотно-лужний баланс, що сприяє системних збоїв в роботі організму. Всі біохімічні реакції можливі тільки при певних показниках РН.

Симптоми прояви ацидозу виражаються у вигляді:

• задишки;

• нездужання;

• втрати свідомості;

• болю в м'язах і інших симптомах.

Для зняття сильного похмілля використовується інфузійна терапія (внутрішньовенне введення рідини) на основі розчину бікарбонату натрію (4%) в який додають інші препарати. При обліку дозування контролюється кислотно-лужний стан крові.

4. ВИВЕДЕННЯ ЗАЛИШКІВ АЛКОГОЛЮ - ДЕТОКСИКАЦІЯ

До складу розчинів-дезінтоксікантов крім збалансованого електролітного складу, входять компоненти циклу трикарбонових кислот (цикл Кребса), такі як бурштинова і фумарова кислоти. Цикл Кребса - це основна ланка метаболізму в організмі. Включаючись в цей найважливіший каскад метаболічних реакцій, компоненти препарату надають дезінтоксикаційну, антигіпоксичні властивості, вони більш м'яко (в порівнянні з содою) усувають прояви ацидозу.

Найбільш застосовувані препарати-дезінтоксікатори «Реамберін» / «мафусол». В їх формулою, крім електролітного складу, міститься цикл Кребса (трикарбонових кислот: фумаровая і бурштинова). Розчин використовується для відновлення метаболізму. Дезінтоксікатори надають антигіпоксичні і дезінтоксикаційну дію. А в порівнянні з препаратами на основі соди, м'якше усувають симптоми ацидозу.

Як детоксикантів в крапельницю після похмілля додаються унитиолі натрію тіосульфат, в співвідношенні 1 мл на 10 кг ваги.

5. СПОСОБИ ЗНЯТТЯ ВАЖКОГО ПОХМІЛЛЯ

У найбільш важких випадках від похмілля допомагають антагоністи опіатних рецепторів мозку. З цією метою вводиться препарат «Налоксон». Він необхідний для блокування роботи опіатнихрецепторів, що не дозволяє компонентам алкоголю викликати у людини відчуття ейфорії. В даному випадку алкоголь може надавати наркотичну дію на організм. Вплив алкоголю на опіатні рецептори при великому дозуванні може призвести до зупинки дихання.

6. Печінка: відновлювати її РОБОТУ

Оскільки саме цей орган є головним «обезврежівателей» всіх алковредностей і основний метаболізм відбувається саме в ній, то для її підтримки можуть внутрішньовенно вводити гепатопротектори. Це стає надійним захистом від пошкоджень для тих ферментів, які «обеззброюють» кишкові отрути, а також дозволяє таким клітинам печінки як гепатоцити восстанавіть свою мембрану.

7. ГЛЮКОЗА як відновлювальний СИЛ

При нестачі глюкози розвивається недостатність енергії, особливо в мозкових клітинах. Таким чином, при алкогольної інтоксикації істотно знижується рівень глюкози в крові пацієнта. Крім того, алкоголь сприяє тому, що глюкоза починає витрачатися на більш активні метаболізм і терморегуляцію: судини розширюються, через що підвищується тепловіддача.

Зниження рівня глюкози може стати небезпечним для тих пацієнтів, які давно перебувають в запої і виснажені, або ж мають порушення вуглеводного обміну. В цьому випадку допоможе крапельниця - завдяки наявності глюкози вона в найкоротші терміни відновлює сили організму.

8. «ВІТАМІННА» підзарядки

Додавання вітамінів дозволяє швидко нормалізувати обмін речовин при алкогольної інтоксикації.

Крім вищезгаданих вітамінів, при похміллі додають вітамін С (завдяки йому відбувається дезинтоксикация), В6-вітамін і вітамін Е (ефективно захищає мембрани клітин).

При важкому похмілля в розчин натрію хлориду або глюкози можуть додавати розчин рибофлавіну, тіаміну (його наявність у складі особливо важливо, оскільки саме він активно окисляє алкоголь), вітаміну РР (нікотинамід), а також кокарбоксіклази (фермент).

9. АЛКОГОЛЬНОЕ ОТРУЄННЯ: ВИКОРИСТАННЯ крапельниці ЗАРАЗ І РАНІШЕ

На сьогоднішній день з метою більш швидкого позбавлення від похмілля використовується введення внутрішньовенно розчину глюкози (сорок відсотків, 20 мл), аскорбінової кислоти (5 відсотків, 10 мл), нікотинової кислоти (один відсоток, 1 мл) і інсуліну (15 одиниць).

Крім того, за останні кілька років добре проявило себе застосування метадоксіла (до 15 мілілітрів) крапельно внутрішньовенно, змішаного з фізіологічним розчином (0,5 л). Цей препарат сприяє швидкому окисленню алкоголю, знижує ймовірність цирозу і фіброзу печінки.

Перше, що потрібно зробити при отруєнні алкоголем - це зробити все, щоб якомога швидше припинити подальше потрапляння алкоголю в кров. Для цього потрібно якомога швидше випити десять таблеток вугілля, після чого викликати блювоту або ж промити шлунок за допомогою зонда.

Раніше найбільш популярними були два основні методи:

1. Метод прискореного витвереження ще 46 років тому спеціально для медичних витверезників. Цей метод передбачає прийом всередину спеціальної розчиненої у воді лікарської суміші, яка складалася з фенамина, коразола і нікотинової кислоти, а також введення п'ятивідсоткового розчину В6-вітаміну. Такий метод дозволяв вже через чверть години поліпшити емоційний стан пацієнта, роботу його нервової системи і поведінку. Вже через годину-півтора ефект витвереження проявлявся дуже яскраво і був стійким.

Варто відзначити, що зараз фенамін, який є сильним психостимулятором, використовувати в медичних цілях неможливо, оскільки він входить в список наркопрепаратів.

2. Введення гемодеза (внутрішньовенно). При цьому також вводиться ізотонічний растворNaCl і панангина, вітаміну В6 і вітаміну В1 (5 відсотків, за 3-5 мілілітрів), а також вітаміну С (5 відсотків, 5 мілілітрів). Застосування гемодеза часто ставало причиною розвитку ниркової недостатності і занадто швидкого зниження тиску (артеріального), саме тому зараз такий склад в крапельницях вже не використовується.

10. ЯК ЛІКУЮТЬ АЛКОГОЛЬНІ ПСИХОЗІВ. ЗАСТОСУВАННЯ крапельниці ПРИ тривалого запою

Біла гарячка є алкогольним психозом, що виникають при надмірному вживанні алкоголю. Причиною її появи є порушення функції печінки, яка відповідає за дезинтоксикацию, при тривалих запої, яке призводить до токсичного ураження ЦНС. Все це істотно порушує обмін вітамінів, а також інші види обмінів в організмі. Як результат - розвивається абсистентного синдром, який сприяє появі психозів. Найчастіше вони з'являються відразу після запальних захворювань, отримання яких-небудь травм під час тривалого запою або після епілептичного нападу.

ВИСНОВКИ

Вищеописана схема лікування може бути застосована для позбавлення від симптомів сильного похмілля і отруєння алкоголем. Якщо пацієнт вживає алкоголь тільки іноді, «перєбра »один раз, отруївся не надто якісним алкоголем, то серйозне лікування (інфузійна терапія + препарати, які відбивають бажання пити алкогольні напої, транквілізатори та інші препарати) йому не потрібно. Воно підходить тільки людям з діагнозом «алкоголізм».

Якщо випадок серйозний, то вкрай важливо щоб лікування таких психозів проходило під цілодобовим наглядом лікарів в спецклініках. Лікування таких психозів базується на дуже потужною інфузійної терапії. У складі крапельниць від запою використання гемодеза, який ми згадували вище, категорично заборонено, а ось обов'язковим є значні дозування піридоксину, аскорбінової кислоти і тіаміну.