Кальцинована сода: застосування речовини в побуті і в сільському господарстві

Кальцинована сода активно застосовується господинями для ведення домашнього господарства, а також для догляду за садом і городом. Які ж функції виконує ця речовина, що його високо цінують уже кілька десятків років?

Варіанти застосування кальцинованої соди

За допомогою цієї речовини навіть починаюча господиня зможе без проблем:

• видалити старий жир, плями від фарби і бруду;

• якісно очистити вироби з фаянсу, порцеляни, кераміки та емалі;

• самостійно виготовити домашнє засіб для чищення, яке не заподіє шкоди здоров'ю і не представляє небезпеки для навколишнього середовища;

• впоратися з засмічення в каналізаційних трубах;

• позбутися плям і нальоту на кранах, плитці, дзеркалах;

• очистити різні види підлогового покриття від нальоту і липкого жиру.

Застосовують кальциновану соду в побуті і як засіб для безпечної і якісної дезінфекції. Для очищення поверхонь в будинку від збудників вірусних і бактеріальних захворювань, необхідно приготувати розчин на основі 10 л води, 100 г господарського мила і 100 г соди. З його допомогою можна протерти не тільки підлогу, а й меблі і стіни в будинку. Щоб продезінфікувати кахель, потрібно розчинити у воді 50 г прального порошку і 500 г соди.

Неприпустимо використання кальцинованої соди для обробки поверхонь з деревини, цегли, металу, скловолокна, а також ламінату, пофарбованих і лакованих поверхонь.

Кальцинована сода для прання вручну і в пральній машині

Щоб отримати ідеально чисту білизну без плям, досить замочити його в розчині соди на ніч, а тільки потім вже прати в пральній машині. На звичайний розмір пластикового таза знадобиться всього 3 столових ложки кальцинованої соди - це засіб з легкістю впорається з будь-якими видами плям на самих різних видах тканин. Але, перед тим, як замочити білизну в тазу, варто надіти гумові рукавички для захисту шкіри рук від роз'їдання.

Кальцинована сода підходить не тільки для ручної, але і для машинного прання. З її допомогою можна запобігти осідання накипу на барабані, так як сода здатна пом'якшити навіть найжорсткішу воду.

Це засіб також є ефективним відписувати - їм варто користуватися в процесі кип'ятіння білизни. Для цього спочатку готується розчин з 200 г стружки з господарського мила, а також 2 літрів окропу. Після того, як мило розчиниться, туди потрібно додати всього 150 г соди. Для відбілювання досить кип'ятити білизну в цьому розчині протягом 3 хвилин.

Кальцинована сода в городі: користь від її застосування

Ефективно використання цієї речовини не тільки в побуті, але і при догляді за городніми культурами. Користь від кальцинованої соди велика, а ось негативного впливу на рослини, як це буває при використанні гербіцидів і інсектицидів при цьому не спостерігається.

За допомогою цієї речовини можна вберегти насадження білокачанної капусти від навали слимаків. Для цього готується суміш деревної золи (половина відра) і соди (1 склянка), цією сумішшю запилюється капуста.

Кальцинована сода ефективна і в боротьбі з сірою гниллю. Допомагає сода знищити і личинки різних шкідників. Врятувати городні культури від їх розмноження можна за допомогою суміші соди і борошна. Але пам'ятайте, що подібна обробка не проводиться в сильну спеку, так як ви можете просто спалити листя рослин.

Кальцинована сода: застосування в догляді за садовими культурами

Відмінним помічником це засіб є і для садівників. Вони давно відзначили користь її застосування в боротьбі з борошнистою росою на квітах, кущах і деревах. Це грибкове захворювання призводить до пожовтіння і в'янення листя, а також до гниття плодів. Борошниста роса часто призводить до тотального зараження і загибелі всіх садових культур на ділянці, якщо з нею правильно і вчасно не почати боротися.

Позбутися від цього грибкового захворювання можна за допомогою водного розчину господарського мила і кальцинованої соди в пропорції 40г / 50г. Обприскувати цією сумішшю рослини, уражені грибком, потрібно в похмуру погоду. Якщо ж борошнистої роси поки не виявлено, то в цілях профілактики цим розчином проводять обробку садових культур 1-2 рази за сезон, починаючи з періоду їх вегетації.

Корисною буває кальцинована сода від попелиці - дрібних комах, які висмоктують соки з рослин. Якщо популяція попелиці сильно розмножиться на рослинах, вона здатна повністю їх знищити. Саме кальцинована сода вважається найефективнішим засобом в боротьбі з цими комахами-шкідниками. Щоб позбутися з її допомогою від попелиці, потрібно виготовити спеціальний розчин - він складається з 1 столової ложки соди, 1 склянки подрібненого ріпчастої цибулі і 10 л води. Цією сумішшю рясно обприскують уражені тлею місця до повного зникнення паразитів з рослин.

Також за допомогою соди можна омолодити кущі троянд. Для цього приготуйте розчин з половини чайної ложки нашатирного спирту, 5 л води, 1 чайної ложки солі та соди. Обробляють кущі троянд цим розчином не частіше, ніж раз в 10 днів.