Комплексні добрива для підживлення дерев та чагарників

Внесення добрив під кущі та плодові дерева навесні – не дуже складна, але важлива процедура. Якщо її не виконувати щороку, тоді не варто очікувати якісного та рясного врожаю, а декоративні рослини не порадують вас буйним цвітінням та соковитим зеленим листям.

Важливість комплексного добрива для плодових дерев

Користь від процедури можна порівняти хіба що з обприскуванням від різних видів комах-шкідників. Оскільки всі фруктові дерева – це багаторічні культури, ґрунт під ними потребує регулярного поповнення цінними мікроелементами та поживними речовинами. Для цієї мети ідеально підходять і комплексні добрива, і моно.

Що стосується термінів підживлення фруктових дерев, то березень місяць - ранній період. І добриво потрібно вносити прямо в сніг, тому що до цього часу він ще не розтанув. У чому плюс такої процедури? У процесі танення снігу навесні універсальне комплексне добриво поступово в ньому розчинятиметься і рівномірно насичуватиме грунт. Так ви не ризикуєте створити надлишок добрива в ґрунті. Але пам'ятайте, що по снігу можна вносити лише підживлення на основі азоту.

Комплексне добриво: види та їх особливості

Перш ніж вибрати те чи інше добриво комплексного типу, варто уважно вивчити його склад. Наприклад, вносити комплексні добрива на основі азоту, не варто провесною, так як є великий ризик просто перенаситити грунт цим елементом. У травні ж, навпаки, для їх використання найсприятливіша пора.

Для отримання максимального ефекту від комплексних добрив потрібно суворо дотримуватися рекомендацій не тільки їх виробників, але й досвідчених агрономів. Вони знають, яке підживлення необхідне для кожного виду фруктового дерева і ґрунту, на якому воно росте.

Рекомендуємо звернути увагу на швидкодіючі комплексні добрива. Серед них найпоширеніші та доступніші за ціною:

• пташиний гній;

• сечовина;

аміачна селітра.

Щодо норм внесення добрив на основі азоту для плодових дерев, то рекомендується вносити не більше 150 – 200 г на 1 квадратний метр площі стволового кола. Крім цього, можна застосовувати водно-гнойовий розчин для обробки приствольної області дерев. Для цього пташиний гній змішують з водою, і вносять у ґрунт навесні.

Садівники рекомендують комбінувати різні види добрив задля досягнення бажаного ефекту. Комплексне добриво навесні корисно вносити з великим вмістом азоту – важливо встигнути до цвітіння дерев. Оптимальний термін – за 2-3 тижні до появи перших квіток.

Для добрива чагарників більше підходить водний розчин аміачної селітри з розрахунку 20 – 30 г на 1 квадратний метр прикустової площі. Також для цієї мети підходить сульфат амонію у пропорції 40-50 г на 1 квадратний метр прикустової площі. Ці види добрив варто вносити у верхній шар ґрунту, а потім виконати загортання та розпушування.

Використовувати комплексні добрива на основі калію та фосфору слід після ліквідації у ґрунті дефіциту азоту. Після сходу снігу та до початку пори цвітіння обов'язково потрібно підгодувати чагарники та садові дерева підживленням на основі цих хімічних елементів.

Що входить до комплексного добрива такого типу? Суперфосфат можна використовувати як джерело фосфору - на 1 доросле дерево потрібно взяти не більше 60 г. Якщо ж ви удобрюєте молоді деревця, норму суперфосфату можна знизити вдвічі.

Як калійне добрива можна взяти сульфат калію або інші підживлення на його основі. Але його бажано вносити у ґрунт окремо від добрив на основі фосфору. Калійне підживлення вноситься у пропорції 20 – 25 г речовини одне дерево. Якщо дерева молоді в саду, то норму внесення цього добрива можна знизити.

Використовується підживлення і наприкінці весни – на початку літа. У цей період у плодових дерев і чагарників закінчується процес зав'язі плодів, їм вкрай необхідне якісне підживлення органікою. Для цього в навколоствольну ділянку вносять перегній, гумус, компост. Ці добрива вносять у ґрунт із наступним закладенням, а також мульчуванням землі або її перекопуванням.

Купити комплексне добриво для підживлення чагарників та плодових дерев ви можете у нашому інтернет-магазині. У нас ви знайдете вигідні ціни на хімікати та добрива, доставку товарів ми забезпечуємо в будь-яку точку України.