Кормові добавки для птиці та худоби: яка від них користь?

У сучасному тваринництві вже зовсім не можна обійтися без використання інноваційних технологій та розробок, пов'язаних із вигодовуванням. Їх застосування покликане покращити зростання худоби, птахів та риб, прискорити їх розвиток та збільшити продуктивність, не завдаючи шкоди ні їм, ні людині, ні довкіллю. І центральну роль у цьому процесі відіграє саме годівля, а якщо точніше, то застосування багатих на поживні компоненти кормів і спеціальних добавок.

Сьогодні зовсім не проблема придбати різні види кормових добавок. Ці продукти позитивно впливають зростання тварин, максимально збільшують продуктивність, цим підвищуючи рентабельність вашого виробництва. Якщо використовувати сертифіковані та безпечні продукти, у вас не виникне жодних нюансів у процесі їх застосування.

Що насправді є спецдобавками в корм?

Почнемо з того, що розберемося, що це за речовини, і в чому полягає специфіка їх застосування. Що вам потрібно знати спочатку, то це те, що кормові добавки - це дуже важливі компоненти раціону харчування. Вони покликані максимально збалансувати корми за вмістом у них поживних елементів поліпшення загального засвоєння їжі.

На даний момент на ринку представлені різні види добавок до корму мінерального, натурального та штучного походження. Виготовлення кормових добавок – це дуже відповідальна справа, адже тільки збалансовані та правильно виготовлені склади зможуть принести користь сільськогосподарському бізнесу, а не зашкодити йому. Кормові добавки від перевірених виробників – це реальна можливість скоротити період вирощування молодняку, підвищити віддачу від нього та збільшити фінансовий зиск.

У сільському господарстві на даний момент без їх застосування вже не обійтися, якщо ви хочете досягти реального успіху, тому рекомендуємо вивчити нижченаведену інформацію максимально ретельно, і почати втілювати наші рекомендації в життя.

Як вони класифікуються? Існує багато різних класифікацій цих речовин. Ми пропонуємо вам зупинитися на наступній: кормові добавки в тваринництві можна розділити на мінеральні, штучні, азотовмісні, ферменти, комплекси вітамінів і спеціальні види.

Технологічні види кормових добавок

Різні види добавок необхідні виконання різних завдань. Наприклад, вони діляться характером призначення на:

• харчові – вони здатні покращувати стан здоров'я птиці та худоби, а також їхню продуктивність;

• сенсорні – вони покращують споживання корму за рахунок покращення його аромату та смаку;

• зоотехнічні – вони покращують процес засвоювання поживних елементів, що містяться у кормі.

Крім вищезгаданих добавок, є ще й технологічні – вони є важливими для покращення гігієни корму. До таких добавк відносяться різні види кислот органічного походження, а також інші види хімічних речовин. Їхня головна функція – це запобігання зараженню або забруднення кормів, рослинної сировини та технологічних ліній. Також застосування таких кормових добавок покращує умови зберігання, транспортування кормів, продовжують термін їхньої придатності.

Добавки до корму рослинного походження

До цього виду добавок до кормів належать кошти, отримані з натуральної рослинної сировини. У тваринництві активно залучають рослинні витяжки, ефірні олії трав, прянощі. Справа в тому, що в їхньому складі міститься велика кількість активних натуральних компонентів, які не просто покращують сам смак корму. Рослинні кормові добавки якісно впливають на смакові характеристики тваринницької продукції, що споживають люди, а також підвищують коефіцієнт її корисної дії на організм людини.

Щоб примножити прибуток підприємств тваринницької галузі, худобі та птиці у корми додають різні види фітогенних добавок. Їх застосування важливо не лише з позиції збільшення прибутку та покращення якості м'яса, молока та яєць, але й з точки зору підвищення рівня безпеки подальшого вживання цієї продукції в їжу.

Застосування фітогенних добавок у корм – це простий, безпечний та доступний за ціною варіант збагачення корму. Навіть використання їх у невеликій кількості дозволяє отримати бажаний ефект. Більш того, різні кормові добавки на основі рослин можна комбінувати між собою, щоб посилити їхню дію.

Мінеральні види добавок у корм

При розведенні тварин та птахів не обійтися без їх використання. Вони гарантують високу якість продукції тваринного походження, а також отримання стабільної економічної вигоди. Застосовують їх з однаковим успіхом і невеликі приватні фермерські господарства та великі сільськогосподарські підприємства.

Необхідні мінеральні кормові добавки для запобігання появі різних інфекцій у с/г тварин, підтримки їх рівня життєдіяльності на належному рівні, а також для покращення біосинтезу. Також вони беруть участь у формуванні кісткової тканини.

Але є й такі мінеральні компоненти, введення яких у корм слід.е строго обмежувати. Важливо пам'ятати, що і нестача, і надлишок мінеральних компонентів у кормах може призвести до таких негативних наслідків як:

• проблеми із відтворювальною функцією;

• погана робота імунної системи;

• падіння якості продукції;

• загальне зменшення поголів'я;

• часті захворювання.

Потребують найбільше регулярного додавання в корм добавок на мінеральній основі особини, які живуть в замкнутому просторі і відрізняються високим рівнем продуктивності. Особливо це корисно вагітним самкам.

Компоненти мінерального походження не утворюються в організмах птахів та тварин, тому вони обов'язково повинні додаватися до їжі. Оптимальна їхня концентрація в кормі не перевищує 5-7%. За умови регулярного використання мінеральних кормових добавок продуктивність птиці та худоби збільшується на чверть.

Завдяки цим компонентам корм краще засвоюється тваринами, і тому вони швидше насичуються. Таким чином, ви зможете не тільки заощадити корм, але і збільшити виживання поголів'я майже на половину.

Що стосується особливостей їх застосування, то, перш ніж вносити мінеральні добавки в корм, їх слід ретельно розчинити у воді кімнатної температури, і тільки потім ретельно приготованим розчином обробити їжу підготовлену для худоби і птиці.

Якщо ви вирішите вносити їх у корм у сухому вигляді, його потрібно буде ретельно перемішати. Ми рекомендуємо застосовувати такі добавки разом з комбінованими видами кормів, але при цьому варто враховувати потреби конкретного виду худоби або птиці, що вирощується вами, а також кліматичну специфіку місцевості.

Основні види підживлення на мінеральній основі

Їх ділять на кілька основних видів, а саме:

1. Кальцієві

Саме кальцій вважається одним з найважливіших мінеральних елементів, він відповідає за формування кісткової системи у птиці та худоби, за регулювання згортання крові та функціонування кровотоку. Велику потребу в кальції відчувають сільськогосподарські птахи – особливо яскраво дефіцит цього мікроелемента у них проявляється під час активного періоду несучості.

2. Фосфорні

До цього виду відносять сіль амонію ортофосфорної кислоти, мононатрійфосфат і сіль натрію та гексафосфорної кислоти (вони рекомендуються для жуйних тварин), динатрійфосфат (для лактуючих корів), гідрофосфат амонію (для молодняку ​​худоби), МАФ.

Балансуючі види кормових добавок

До цієї групи речовин відносять харчові концентрати. Що вони являють собою? Це однорідні за своєю структурою сукупності кормів, що містять велику кількість білка та кормових добавок, які вносяться у дуже маленькому обсязі. В якості корму використовується макуха, дріжджі, борошно (кров'яна, перова, м'ясна, рибна, кісткова), крейда, а як добавки – антибіотики, вітамінні комплекси, солі мінералів.

Кількість балансуючих кормових добавок розраховується в залежності від того, скільки в кормі міститься протеїну та біологічно активних речовин, і від того, яка потреба в них у різних видів сільськогосподарських тварин. Зазвичай концентрація цих компонентів у кормі вбирається у 5-25% від загальної маси. Усі складові такого корму потрібно ретельно змішати, щоб він став максимально однорідним.

Їх можна розділити на такі категорії як:

• Високобілкові – це повноцінні продукти харчування, які містять достатню кількість протеїну. Такі добавки гарантують, що годування сільськогосподарських тварин та птахів буде ефективним, збалансованим та гармонійним. Понад те, вони зміцнюють імунітет, оптимізують процеси обміну речовин, посилюють ростові процеси, і навіть є відмінними засобами профілактики різних інфекцій.

• Пробіотичні – вони відповідають за регулювання балансу мікрофлори у системі травлення. Їм властиво виводити токсини, покращувати засвоєння клітковини та білків.

Звертаємо вашу увагу на те, що у чистому вигляді згодовувати птиці та худобі такі добавки заборонено. Рецепти розробляються кожного сільськогосподарського виду окремо.

Синтетичні види добавок

Не втрачають своєї популярності штучні добавки, що містять азот. Вони є чудовою заміною білка при його нестачі в кормах для жуйних тварин. У їх передшлунках азотовмісні компоненти перетворюються на аміак, який надалі трансформується у звичайний білок під впливом мікроорганізмів. Використання синтетичних мінеральних добавок з урахуванням азоту дозволяє заповнити до 35% потреби худоби в білку.

Однією з найчастіше використовуваних добавок цього є сечовина, яку додають у комбікорм. Пропорція такої добавки у кормі залежить від ступеня дефіциту протеїнів у раціоні худоби.

Найбільш звичним способом застосування добавок на основі азоту є їхнє введення до складу звичної їжі.

Кормові азотні добавки можуть викликати у тварин токсикоз - зазвичай його симптоми виявляються через 20-40 хвилин після прийому корму. Його основні симптоми - це прискорене сечовипускання, синхронне з дефекацією, тремор м'язів, збільшена пітливість, пригнічення, проблеми з дихом.анієм, атаксія, тимпання рубця, відсутність відрижки. Медична допомога тваринам у цій ситуації залежить від ступеня тяжкості симптомів. Щоб уникнути появи у худоби токсикозу від вживання азотовмісних добавок, необхідно компенсувати їх присутність у раціоні достатньою кількістю мікроелементів.

Окремо варто згадати про важливість використання добавок, що містять сірки, адже без правильної пропорції азоту і сірки в кормі неможливий синтез білка у жуйних тварин.

Ще один важливий плюс використання кормових добавок на основі азоту полягає в тому, що вони дозволяють консервувати та насичувати корм.

Добавки на основі ферментів

Ферменти – це природні каталізатори хімічних процесів, які у всіх клітинах. З їх допомогою процеси обміну енергією та основними речовинами. Ферменти класифікуються на 2 основні категорії – прості та складні. Перші у своїй структурі містять лише білок, а другі, крім білка, містять ще й коензими.

Процеси засвоєння їжі тваринами разом із ферментами відбуваються набагато швидше та якісніше, ніж без них. Саме такі добавки в корм дозволяють швидко розщеплювати в шлунково-кишковому тракті с/г тварин головні поживні компоненти.

Присутність в організмі тварин необхідної кількості ферментних елементів дозволяє забезпечити належну трансформацію поживних речовин, які містяться в кормах. Завдяки їм розщеплюються повільні вуглеводи, білки та жири. Тільки в розщепленому вигляді ці компоненти можуть всмоктуватися стінками шлунка та кишечника, а потім з кров'ю поширюватись по всьому організму.

На сьогоднішній день для годівлі сільськогосподарських тварин використовують два види ферментних добавок – грибні та бактеріальні. Також вони поділяються на дві групи за ступенем свого очищення. Технічними називаються ті ферментні добавки, які чистіші за нативні аналоги тільки в 3 рази. Очищені ж ферментні добавки ефективніші за нативні в 10, 15, а то й у 20 разів.

Енергодобавки в корм

На ринку також представлено низку речовин, які потрібно використовувати для поповнення запасів енергії. Їх вводять як і звичайні види кормів, і у комбікорми для збалансування раціону в енергетичному плані.

Особливо потребують споживання таких добавок корови при вигодовуванні телят, а також інша худоба та с/г птиці в осінньо-зимовий період. Такі добавки чудово допомагають вилікувати кетоз і надають на організм тварин та птиці профілактичну дію.

Починати давати їх коровам потрібно приблизно за 3 тижні до того, як відбудеться готель, і ще протягом 100 днів після цього. Завдяки таким діям ви зможете зміцнити здоров'я поголів'я корів та отримати покоління тварин із високим удоєм.

Кормові добавки для птахів

Насамперед, потрібно створити їм оптимальні умови як змісту, а й харчування. Їхній раціон повинен бути максимально продуманим і багатим, щоб з кормом вони отримували всі необхідні для її зростання та розвитку поживні речовини. Відповідно, одного корму, нехай навіть якісного, буде недостатньо – потрібно додатково застосовувати кормові добавки.

Головна мета їх застосування – це:

• загальне зміцнення імунітету;

- Вироблення стійкості у птахів до збудників різних інфекційних захворювань;

• поліпшення смакових якостей яєць та підвищення їхньої харчової цінності;

• боротьба з причинами появи поганої якості яєчної шкаралупи;

• посилення та продовження несучості птахів;

• прискорення зростання молодняку ​​с/г птиці;

• загальне скорочення витрат на корми;

• покращення формування кісткового скелета у птахів;

• посилення добового приросту м'язової маси;

• зменшення періоду відгодівлі птахів;

• посилення виживання пташенят;

• зниження ймовірності розклеву та втрати оперення;

• захист від ожиріння у дорослих особин;

• зменшення смертності виводків;

• запобігання розвитку захворювань кісток, суглобів.

Без використання спеціальних кормових добавок всього перерахованого вище добитися неможливо. Саме в їх складах містяться ті інгредієнти, яких немає в звичайних кормах, або вони є, але в недостатній концентрації.

Якщо такі кормові добавки ввести в раціон птахів правильно, то вони позитивно впливатимуть на організм птахів. У результаті, ви зможете покращити якість м'яса птахів та їх яєць, а також підвищите рентабельність власного сільськогосподарського виробництва.

Наприклад, велика кількість клітковини в кормі призводить до погіршення перетравлення птахами поживних речовин. Важливо такий раціон збалансувати достатньою кількістю ферментів, вітамінів, амінокислот та енергетичних добавок.

Якщо вас хвилює питання, яким таки добавкам для птиці краще віддати перевагу, то краще вибирати продукцію, яка виготовляється на підприємстві, розташованому до вас найближче. Якщо ви зупините свій вибір на товарі, який доставляється з далеких країн, ви ризикуєте ввести до раціону птахів та худоби недостатньо якісні добавки.

Основні кормові добавки, призначені для птахів

Головне значення у процесі вирощування птиці має цинк, а точніше його оксид. Без цинку неможливо правильне формування у птахів кісток, оперення та шкаралупи яєць. При його нестачі у них спостерігаються проблеми з розвитком, розмноженням та плодючістю.

На другому місці за важливістю – сульфат міді. Що цікаво, організмами птахів сульфат міді засвоюється на 100%.

Чималу роль у процесі вирощування різних видів птиці грає вітамін С. Він збільшує приріст живої ваги особин, збільшує поголів'я, покращує рівень засвоюваності ними корму, посилює продуктивність. На добу на 1 кг корму потрібно всього 50 мг цієї речовини.

Лимонна кислота допомагає їх організмам виробляти достатню кількість ферментів, а також забезпечує захист від інфекцій завдяки своїм фунгіцидним та бактерицидним властивостям. Додавання лимонної кислоти в питну воду для птахів припиняє канібалізм між особинами у популяції.

Фумарова кислота у раціоні птиці відповідає за генерацію та активування енергії. Особливо корисно її використання в період сильних стресів, пов'язаних із перевезенням, пересадкою або вакцинацією птиці. Фумарова кислота посилює несучість, збільшує апетит, а також покращує перетравлення птицею корму. Також ця кормова добавка позитивно впливає на мікрофлору кишківника, пригнічує патогенні мікроорганізми, захищає від кисневої недостатності. Використовувати її як один із компонентів корму абсолютно безпечно – вона не відрізняється тератогенним ефектом.

Глюкоза – ефективний наповнювач енерговитрат у птиці. Найважливіше її використання на початковому етапі життя – молодняку ​​потрібно розчиняти у воді і регулярно давати пити.

Застосування всіх вищезазначених добавок має бути відповідно до рекомендованих норм. Більше того, корм для птахів завжди має бути сухим, а у вільному доступі має бути чиста питна вода кімнатної температури.

Не варто запарювати комбікорм разом із добавками – гаряча вода тільки знищить вітамінні компоненти. У запарювання корму є ще один істотний недолік - так він псується, що може спричинити діарею, сильну інтоксикацію і навіть смерть поголів'я.

Кормові добавки для телят

Для максимальної реалізації генетичного потенціалу молодняку ​​обов'язково необхідно використовувати кормові добавки, причому з огляду на вікові параметри виведення.

Найбільшу увагу слід приділяти саме особинам із молочного поголів'я. Щоб виростити їх здоровими та міцними, необхідно застосовувати сучасні добавки-премікси, які містять у собі не антибіотики, а пробіотики. Така м'ясна продукція не завдасть шкоди здоров'ю людини при її вживанні.

З моменту народження та протягом наступних 2 тижнів телята п'ють молоко, а потім тільки в їхній раціон вводиться сіно. Воно необхідно для правильного розвитку рубця, максимально збільшення його м'язових частин та загального обсягу. Якщо ж коров'яче молоко замінити на спеціальні добавки, то ШКТ телят розвиватиметься набагато інтенсивніше. У сучасних варіантах молокозамінників є всі необхідні компоненти, які сприяють формуванню правильної мікрофлори, а також мінімізують ризики раптового відмінка поголів'я. Застосовувати подібні молокозамінники можна вже для підгодовування телят, вік яких досяг 4-5 днів.

Для посилення зростання телят давно успішно використовуються кормові добавки органічного походження. Спочатку вони додаються до молокозамінників, а потім до звичайних кормів. Фітогенні компоненти позитивно впливають процес травлення у телят і сприяють їх інтенсивному набиранню ваги.

Активно використовуються в процесі годування телят також білкові добавки та вітамінно-мінеральні суміші. Їхнє використання дозволяє провести безболісні для худоби зміни кормів. До кормових добавок для зростання телят входять жири, білки, клітковина, вітаміни, цінні кислоти. Рекомендується розпочати їхнє застосування з 1-тижневого віку телят у пропорції 20% від загальної кількості комбікорму.

Такі добавки дозволяють уникнути появи у телят проблем із процесом травлення, вони підвищують їх приріст, а також усувають головні причини смертності серед молодняку ​​– діареї та інші розлади ШКТ. Завдяки їм можна значно прискорити процес переходу телят на основний корм і звільнити молоко корів для подальшої його реалізації.

Кормові добавки для курей

Не варто недооцінювати важливість додавання до кормів добавок у випадку, якщо йдеться про масове розведення м'ясних бройлерів. Оптимізація витрат на годівлю без втрат у калорійності та корисності корму завдяки таким речовин дозволяє вигідно збільшити м'ясовіддачу курей без підвищення вартості м'яса.

Нові технологічні розробки, а саме поява на ринку більш удосконалених кормових добавок для курей, мають великий попит серед фермерів.

Без споживання функціональних добавок не отримають бажаного результату і ті, хто займається реалізацією курячих яєць. Несучість курей без добавок буде не настільки великою, як у випадку з птицею, що вживає на регулярній основі ефективні кормодобавки. Щоб збільшити продуктивність курей, вибирайте спеціальні суміші для курей-несучок, які є у нашому таінтернет-магазині у великій варіативності.

Окремо варто згадати добавки в корм, призначені для курчат. З їх допомогою можна підвищити їх виведення, максимально прискорити зростання, значно скоротити період відгодівлі, покращити збереження курчат, запобігти розвитку у пташенят проблем із формуванням скелета. Більше того, спецдобавки допомагають запобігти ранньому статевому дозріванню та ожиренню.

Кормові добавки для собак

Якщо у собаки все добре зі здоров'ям, то у неї немає проблем з апетитом і засвоєнням їжі. У таких вихованців блискуча вовна та багато енергії. Якщо зовні або внутрішній стан собаки викликає у вас підозри на дефіцит якогось вітаміну або мікроелемента, варто звернути увагу на формування раціону свого домашнього улюбленця.

В ідеалі, приблизно 60-70% його їжі має становити м'ясо та м'ясопродукти – саме таке харчування дозволяє забезпечити собаку усіма вітамінами та мікроелементами. Але при термообробці м'яса втрачається значна кількість корисних компонентів, і компенсувати цю втрату найкраще за допомогою спеціальних кормових добавок.

Такі продукти відрізняються максимально збалансованим складом, що ідеально підходить для домашніх улюбленців. На ринку представлені різні їх варіанти, у складах таких добавок є все необхідне, щоб забезпечити собаку всіма потрібними йому вітамінами та мінералами.

Собаки, в раціоні яких присутні подібні вітамінно-мінеральні комплекси, набагато довше живуть, причому якість їхнього життя тривалий час зберігається на високому рівні. Кормосуміші містять у собі все необхідне для покращення стану вовни, зміцнення кісток, для підтримки роботи імунної системи у міжсезоння, у процесі активного розвитку організму цуценя.

Найбільш важливі вітаміни для підростаючих собак – це А та D. Вони забезпечують організму цуценя надійний захист від інфекцій, підтримують нормальне функціонування слинних та слізних залоз, налагоджують нормальну роботу очей та нирок.

Якщо в раціоні підростаючого цуценя недостатньо вітаміну А, то відбувається ороговіння слизових оболонок, уражаються шкірні покриви, а також слабшає робота імунної системи. Вітамін D – невід'ємний компонент профілактики появи рахіту у собак. Бажано, щоб цуценя з перших місяців життя вживало щодобово разом із кормом як мінімум 500 МО цього вітаміну.

Не варто також недооцінювати важливість вживання в їжу вітамінів групи В. Вони позитивно впливають на процес обміну речовин, а також покращують зовнішній вигляд вовни. Вітамін С у раціоні собак також важливий – він робить сполучні тканини міцнішими, а також покращує процес засвоєння кальцію. Вітамін Е важливий для нормальної роботи серцево-судинної системи, нормалізації балансу гормонів та покращення процесу розщеплення жирів.

Що стосується мінералів, то собакам найбільше потрібне додаткове джерело кальцію, калію, фосфору та натрію. Крім цих компонентів, варто акцентувати увагу на додаванні у звичайний корм кісткового борошна, таурину, L-карнітину, коферменту R, сушених водоростей, дріжджів та протеїнів.

В принципі, всі добавки для собак діляться на 3 основні групи:

• загального впливу;

• коректори, що регулюють стан собаки у окремо взятих сферах;

• добавки посиленого впливу.

Саме за допомогою коректорів можна покращити стан шкіри та вовни у собаки, покращити роботу опорно-рухової системи. На ринку представлені окремі види таких добавок, призначені для дрібних або великих порід собак, або для домашніх улюбленців.

Кормові добавки посиленого впливу необхідні певним категоріям собак - наприклад, бійцівським, або активно тренуються. Виробляються такі речовини для ослаблених домашніх вихованців, тих, хто проходить процедуру відновлення після хвороб, оперативних втручань, травм. У таких добавках поєднання інгредієнтів максимально продумані, тому сприяють набору м'язів, зміцнюють імунітет.

Регулярне використання добавок у корми для собак дозволяють впоратися з такими проблемами їхнього здоров'я, як:

• захворювання ротової порожнини та зубів;

• тьмяність вовни;

• схильність до інфекційних захворювань;

• розлади шлунка;

паганий зір;

• стресовий та зайве тривожний стан;

• поганий апетит;

• низька або надмірна вага;

• захворювання суглобів.

Особливо потребують правильного підбору кормової добавки довгошерсті собаки, вагітні самки, собаки в процесі линяння. Перед початком прийому добавки варто порадитися з ветеринаром – він порекомендує препарат, який враховуватиме вагу собаки, її вікові риси, а також фізичну активність.

Добавки, призначені для великих рогатих тварин

На даний момент випасу влітку та попередньої заготівлі кормів на зиму недостатньо для того, щоб забезпечити нормальний процес вирощування поголів'я ВРХ – неодмінно потрібно використовувати спецдобавки. Тільки при їх вживанні тварини мають відмінний апетит, залишаються рухливими і здоровими, а реалізація їх продукції приносить відміннийний прибуток.

Наприклад, однією з основних проблем у розведенні цих парнокопитних жуйних тварин є недостатні удої молока. Тому лідируючу позицію за популярністю серед фермерів займають добавки, призначені саме для дійних корів. Вони допомагають збільшити не тільки загальну кількість видоєного молока, а й покращити його характеристики. Більше того, такі добавки допомагають підвищити жирність молока, оскільки вони посилюють вироблення молочного жиру.

Для відгодівлі бичків є окремі види добавок, тому що молоді особи чоловічої статі дуже швидко набирають вагу – при цьому вони не вживають багато кормів. У вирощуванні бичків на м'ясо важливо зробити так, щоби у них росла саме м'язова тканина, а не жир. Зазвичай на відгодівлю бичків потрібно від 6 місяців до року. У цей час у корм важливо додавати кальцій, протеїн, фосфор, кухонну сіль та каротин.

Для бугаїв-осіменників на ринку представлені окремі види кормових добавок – вони покликані запобігти погіршенню якості спермопродукції. Для цього в їх щоденному раціоні має міститися достатня кількість амінокислот, дріжджів та мікроелементів. Використання добавок у належних дозах та відповідно до потреб молодих та дорослих особин дозволить досягти бажаних вами результатів у найкоротші терміни.

Кормові добавки для котів

Добавки для котів переслідують ті ж цілі, що і спецдобавки в корм для собак, вони повинні:

• покращити якість вовни;

• забезпечити здоровий розвиток м'язів та кісток;

• гарантувати достатній запас енергії.

Для кошенят та дорослих кішок доступні вітамінно-мінеральні кормові добавки в широкому асортименті. Особливою популярністю користується мелена сірка. Так як подібні кормові добавки завжди мають у своєму складі смакові добавки, їх не важко додати в звичайний котячий корм - ці пухнасті улюбленці із задоволенням його вживуть.

Що потрібно додавати у корм кроликам?

Вирощування цих гризунів у промислових масштабах зараз також неможливо уявити без застосування спецдобавок у корм. Вони призначені для мінімізації відмінка молодняку, а також для покращення загального стану тварин.

Додавання їх у корм дозволяє максимально збалансувати раціон, але для цього важливо придбати якісні добавки. В ідеалі вони повинні містити у своєму складі вітаміни, кислоти, частинки клітковини та білок. Ці компоненти покликані зміцнити мікрофлору ШКТ і поліпшити роботу імунної системи, яка у кроликів за умовчанням досить слабка і схильна до згубного впливу патогенної мікрофлори.

Якісно підібрані кормові добавки допомагають справлятися зі стресовими періодами, збільшують у кроликів живу масу, а також нівелюють вплив на цих тварин негативних факторів навколишнього середовища.

Кормові добавки для свиней

Вирощування свиней для подальшої реалізації м'яса вимагає організації їх годування на основі фізіологічних особливостей їх травної системи. І в цій галузі тваринництва також не можна обійтися без використання кормових добавок, вони забезпечують нормальне зростання та розвиток популяції.

Організація збалансованого раціону для свиней – це гарантія безперебійної роботи їхньої імунної системи, а також високої інтенсивності ростових процесів. Кормових добавок для свиней, благо, на ринку представлено достатньо. За доступною ціною ви придбаєте кошти, які підвищать продуктивність вашого бізнесу, зроблять годування свиней фінансово вигіднішим.

Чільне місце у списку добавок, призначених для свиней, займають стероїди зростання. Вони забезпечують швидке зростання м'ясного шару, і бувають такі стероїди кількох видів, а саме – фосфатидні, ферментні, негормональні та гормональні. Використання стероїдів як добавка в корм для свиней дозволяє:

• покращити метаболізм та синтез білка;

• забезпечити посилене зростання м'ясного прошарку;

• краще засвоювати свиням корм – їхній шлунок швидше перетравлює та розщеплює їжу.

Звертаємо вашу увагу на той факт, що всі кормові добавки повинні добре поєднуватись з кормом, а також лікарськими препаратами, якщо вони застосовуються. Також важливо, щоб вони були нетоксичними та нешкідливими для свиней, а також легко та швидко виводилися з їхніх організмів.

Добавки в корм для коней

Хоч цих тварин у нашій країні і не вирощують для м'яса, їм також потрібно періодично вводити до раціону спецдобавки. Робити це потрібно в тому випадку, якщо вони погано додають у вазі або мають якісь нюанси зі здоров'ям. Не обійтися без них у таких випадках:

• якщо сіно становить основу раціону, адже у ньому міститься недостатня кількість вітамінів;

• якщо менше 1/3 раціону коня складають тверді комбікорми;

• якщо у звичайному кормі міститься мала концентрація вітаміну Е;

• якщо випасання коней проводиться в місці, де є дефіцит поживних речовин.

Кормові добавки для коней поділяються на 2 групи – широкого та вузького спектра впливу. Перший тип добавок містить у собі комплекс мінералів, мікроелементів та вітамінів. Потрібен він у тому випадку, якщо у коня в раціоні немає чи практикивідсутня тверда їжа. Спеціальні кормові добавки вирішують вузькоспеціалізовану проблему здоров'я коня. Це може бути, наприклад, поганий стан копит, порушення балансу електролітів або погана робота суглобів.

Коням можна також додавати в корм натуральні компоненти – овочі, фрукти, дріжджі та пробіотики, насіння та олію льону. На ці компоненти вони добре реагують і з апетитом їдять.

Підбирати кормові добавки їм варто, виходячи з періоду життя цих тварин. Наприклад, молодняк більше потребує додаткової порції корисних речовин. Аналогічні потреби є і у кобил, які вагітні та годують. Зовсім інші добавки потрібні для особин, які займаються спортом, під час їх інтенсивних тренувань.

Домішки в корм для овець

Якщо ви масово вирощуєте цих тварин, то саме якісні та збалансовані добавки у корм дозволять вам отримати однорідну овечу шерсть високої якості, смачний сир та молоко, а також ніжне м'ясо.

У таких кормодобавках обов'язково мають бути:

• вуглеводи, адже вони відповідають за формування запасів енергії та за процеси метаболізму;

• вітамін D, А, Е – вони відповідальні за міцність кісток, зростання м'язів, нормальне функціонування репродуктивної системи;

• магній, фосфор, кальцій, сірка, мідь, цинк – їх достатня кількість у кормі забезпечує міцність копит, зростання густішого вовняного покриву, інтенсивне зростання м'язової маси;

• селен, кобальт, йод – ці мікроелементи необхідні підтримки оптимального рівня відтворення популяції.

Достатня кількість усіх перелічених вище компонентів відразу ж відбивається на ягнятах і дорослих вівцях. У них значно збільшується продуктивність, покращується загальна якість пуху, вовни, молока та м'яса, скорочується період відгодівлі, стає міцнішою імунна система. Також при дотриманні всіх рекомендацій щодо застосування спеціальних кормових добавок у овець реально запобігти розвитку багатьох захворювань. Більш того, значно знижується відмінок ягнят, а пологи у овець проходять набагато легше, як власне і післяпологовий період.

Крім всіх вищеперелічених видів тварин і птахів, потребують уживання спеціальних кормових добавок ще голуби, гуси, індички, нутрії, кози.

Пару слів про премікси

Навіть ті, хто не займається сільським господарством, все одно чули це дивне слово – премікси. Що це за продукція? Насправді все дуже просто – це кормові добавки для тварин, у складі містяться всі необхідні елементи.

Зовні більшість преміксів мають вигляд однорідних за текстурою порошків, лише невелика частина їх є розчинними. За своєю сутністю вони є сумішшю біологічно активних речовин і наповнювачів, як останні виступають продукти переробки зерна і саме подрібнене зерно, макуха в порошкоподібному вигляді, кормові дріжджі, шрот, сахароза.

У чому полягає перевага використання преміксів? У тому, що при дотриманні їх правильної пропорції тварини отримують разом із їжею повний спектр мікроелементів, вітамінів, мінералів, антиоксидантів, протимікробних компонентів, необхідних для повноцінного зростання та розвитку. Вживання преміксів покращує перетравлення тваринами звичайної твердої їжі на 20% та забезпечує її комплексне засвоювання.

Крім цього, премікси посилюють роботу імунної, ферментативної та гормональної систем. Вони підвищують продуктивність тварин на 15%, посилюють їхню плодючість, виводять з організму токсини, що споживаються ними разом з їжею та водою.

Щодо застосування преміксів для гусей, качок, курей, то вони сприяють збільшенню харчової цінності кормів, знижують витрати на корм та на ветеринарні лікарські препарати, а також максимально збільшують приріст поголів'я та його продуктивність.

Популярні серед фермерів є премікси і для корів. Наприклад, вони містять у своєму складі хлорид кальцію, що забезпечує захист корів від гіпокальцемії.

Успішно можна застосовувати премікси при вирощуванні інших видів сільськогосподарської птиці та худоби. Вони використовуються як добавка до звичайного корму пропорції 0,5-1% від загальної маси сухого корму. Ідеально їх додавати до комбінованих видів кормів, і при цьому ретельно перемішувати.

Нетрадиційні види кормових добавок

Крім всіх вищезгаданих різновидів кормових добавок, які використовуються фермерами при вирощуванні с/г худоби та птиці, є ще й нетрадиційні варіанти. Вони покликані усунути кормодефіцит у тому випадку, якщо іншими способами заповнити раціон тварин та птиці є неможливим.

Майже в будь-якій тваринницькій галузі є застосування:

• рідких кормових матеріалів;

• свіжим соковитим кормам;

• концентрованих видів кормових добавок;

• сухих кормів.

Можна довго говорити про різні види кормових добавок, що застосовуються у сільському господарстві зараз. На ринку представлено багато гідних варіантів таких речовин, які допоможуть вивести свій бізнес на новий рівень. Без їх застосування вже неможливо досягти високої якості м'яса, яєць, молока, і при цьому не втратити прибутку.

КупитьКормові добавки в нашому інтернет-магазині просто і вигідно, адже для цього вам навіть не потрібно виходити з дому. Ми співпрацюємо тільки з перевіреними постачальниками, тому як добавки, представлені в нашому асортименті, ви можете не сумніватися.

Всі уточнюючі питання щодо оформлення замовлення, його оплати та доставки у ваш населений пункт ви можете поставити нашим менеджерам – вам оперативно дадуть відповідь і все підкажуть!