Цинк – найважливіший елемент, без якого нормальне функціонування людського організму просто неможливе. Обмін білків, жирів та вуглеводів, синтез білка та ДНК – всі ці процеси багато в чому залежать саме від цинку. Крім того, він виступає як кофактор та основний компонент 300 ферментів.

Однак це далеко не всі функції цинку в організмі людини. Так, він:

 1. Стимулює та зміцнює імунну систему;
 2. Позбавляє організм багатьох вірусів і шкідливих бактерій;
 3. Прискорює синтез колагену;
 4. Регенерує пошкоджені тканини;
 5. стимулює роботу головного мозку;
 6. Сприяє ефективнішому засвоєнню поживних речовин.

Варто зауважити, що цинк багато в чому сприяє схудненню, оскільки спричиняє зниження апетиту. Це, своєю чергою, дозволяє не переїдати.

Як правило, в людському організмі міститься приблизно 2 г цинку. Найбільша його кількість міститься в кістках та м'язах скелета, у жінок – у шкірі, а у чоловіків – у спермі та простаті. Середньодобова норма цинку залежить від особливостей організму, а й від статі. Чоловікам достатньо 15 мг, жінкам – 12 мг. Для досягнення даних показників до свого раціону слід включити м'ясо, морепродукти, горіхи, ріпу, горох, насіння гарбуза та кунжуту, корінь імбиру, какао та гіркий шоколад.

Чим загрожує нестача цинку?

Реакція проявляється у вигляді наступних симптомів:

 • Поява шуму у вухах, запаморочення
 • Сухість шкіри, поява висипань, погіршення стану волосся та нігтьових пластин
 • Погіршення пам'яті та зору
 • Стрибки настрою
 • Втрата апетиту та зниження імунітету
 • Підвищення рівня холестерину у крові.

Більш серйозні ознаки нестачі елемента – ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту та хвороби кишечника, що супроводжуються запаленням.

Прийом лікарських препаратів, особливо які стосуються групи глюкокортикоїдів, і навіть вживання продуктів із високим вмістом селену можуть призвести до порушення балансу цинку в організмі.

Для того щоб дізнатися чи в нормі у вас показники цинку, потрібно здати аналіз сечі або крові.

Головне про цинку:

 1. Цинк благотворно впливає на чоловічу і жіночу репродуктивні системи;
 2. Вибирати цинк слід з індивідуальних особливостей організму (показник засвоюваності), життя, і навіть форми випуску самого елемента;
 3. Необхідно суворо дотримуватись денних та максимальних дозувань прийому цинку;
 4. Важливо дотримуватися балансу цинку в організмі. Нестача цинку може призвести до послаблення імунної системи, виникнення проблем зі шкірою та волоссям, погіршення загального самопочуття. При виявленні перелічених у статті симптомів рекомендується здати спеціальний аналіз, спрямований на виявлення рівня вмісту цинку в організмі.

Однак отримати корисний елемент можна не лише з продуктів рослинного та тваринного походження. Сьогодні купити цинк можна у різних формах – вони легко сприймаються організмом та не викликають побічних ефектів. Перший Український маркет хімічної сировини ТМ пропонує широкий вибір цинку, який можна використовувати для різних цілей. Про них розповімо далі.

Користь цинку для жінок

Жінкам у жодному разі не варто нехтувати цим цінним елементом. З віком вміст цинку в жіночому організмі поступово скорочується та досягає мінімуму під час клімактеричного періоду. Підтримка балансу цинку в організмі допомагає запобігти ранньому зниження фертильності, а також полегшує або зовсім усуває неприємні симптоми, спричинені настанням клімаксу. Так, цинк допомагає запобігти стрімкому набору ваги, появі шкірних висипань, погіршення стану волосся та його випадання, припливи та стрибки настрою.

Цинк для жіноку формі лікарських засобів також є відмінним засобом для профілактики остеопорозу. Крім того, він зміцнює імунну систему жіночого організму та виводить із нього важкі метали. Благотворний вплив робить елемент і на репродуктивну систему - менструальний цикл жінок, які приймають цинк, як правило, не порушується; їм легше завагітніти та виносити дитину. Навпаки, недостатня кількість цинку в організмі може спричинити загрозу викидня.

Позитивний вплив цинку на жіночий організм кілька років тому було вкотре доведено іранськими вченими. Вони поставили експеримент, під час якого представниці жіночої статі, які страждають від синдрому полікістозних яєчників, протягом 3 місяців приймали цинк разом з вітаміномD, магнієм та кальцієм.Як результат, значно покращився гормональний профіль та біомаркер.ызапалення.

Косметика з додаванням цинку

Досить часто цинк використовується у косметології. Варто уважніше придивитися до складу улюбленої косметики - нерідко його використовують виробники кремів для захисту від сонячних променів або догляду за жирною або проблемною шкірою, шампунів, антиперспірантів. Більше того, цинк зустрічається навіть у доглядових засобах для немовлят.

Як уже згадувалося раніше, нестача цинку в організмі може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Страждає при цьому і шкіра – зростає ймовірність появи сухості, лущення, а також таких захворювань, як екзема та дерматит. Знижується також швидкість регенерації шкірних покривів, отже тривалість загоєння навіть дрібних подряпин і саден значно збільшується.

Користь цинку для чоловіків

Цинк – це один із найважливіших компонентів здоров'я представників чоловічої статі. Саме від рівня вмісту даного елемента в організмі залежить вироблення гормону тестостерону. Крім того, антиоксидантні властивості цинку забезпечують вироблення сперми. Одна з найважливіших функцій цинку в чоловічому організмі – регуляція кількості сперматозоїдів, а також їхня здатність до активного руху. Саме високий вміст цинку сприяє збільшенню життєздатності сперматозоїдів та накопиченню енергії для їхнього руху в жіночому статевому тракті.

Недостатнє споживання цинку загрожує чоловікові зниженням лібідо та показників сексуальної активності. Внаслідок цього зростає ймовірність виникнення проблем із потенцією та зачаттям дітей.

Цинк для занять спортом

Під час тривалих фізичних навантажень цинк виводиться з організму разом із потом. З цієї причини його часто рекомендують приймати чоловікам, які займаються спортом на постійній основі. Завдяки цьому елементу вони можуть збільшити м'язову силу та в цілому покращити фізичну форму.

Біологічні добавки з цинком

Цинк можна отримувати не лише із продуктів харчування. Багато виробників харчових добавок випускають різні сполуки цинку. Їхнє дозування визначається показниками засвоєння. Вони, своєю чергою, впливають індивідуальні особливості організму, і навіть ступінь задоволення його потреби у цинку. Крім того, не варто забувати і про можливий вплив інших добавок.

Зазвичай, показник засвоєння не опускається і піднімається вище 60%. Одним з найвищих показників має глюконат цинку. Саме тому його досить часто використовують у цинкових льодяниках. Інші не менш ефективні форми цинку – піколінат цинку, ацетат та гліцерат.

Важливо! Сульфід та оксид цинку небезпечні для здоров'я людини. Найчастіша реакція організму на ці сполуки – нудота, блювання, подразнення кишечника та шлунка. Варто також пам'ятати, що недорогі солі цинку часто містять різні побічні домішки, які також не завжди корисні для здоров'я.

Сучасні виробники розробили велику кількість форм цинку. Різниця між ними полягає лише у зручності застосування.

Форми цинку:

 • Розчинні таблетки
 • Жувальні таблетки
 • Пероральні таблетки
 • Капсули
 • Драже

Купити цинк в Україніможна у «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ.

Дозування біологічних добавок із цинком

Існують певні норми щодо прийому цинку. На день слід приймати не більше 10-20 мг. На максимальну денну норму цинку (30 мг щодня) орієнтуються, зазвичай, при підвищеної фізичної активності. Однак навіть у такому разі не варто зловживати елементом – приймати максимальну норму слід не більше ніж 5 разів на місяць.

Лікарі рекомендують приймати цинк через 1-2 години після їжі.