Відновлення роботи об'єднань "Азот" у Черкасах, Сєверодонецьку та Рівному можливе, якщо держкомпанія ПАТ "Укртрансгаз" поверне 346 млн. куб. м. газу компанії Ostchem, до складу якої входять вказані об'єднання.

Таку думку висловив голова Спілки хіміків України Олексій Голубов на засіданні круглого столу в Інституті Горшеніна.

"Друге, Одеський припортовий завод повинен Ostchem за спожитий газ 251 млн дол. Створіть умови, щоб ОПЗ працював прибутково і почав повертати борги", - наголосив він.

О.Голубов також поскаржився на демпінг на українському ринку з боку російських виробників мінеральних добрив. За його даними, за 2016 рік українські аграрії імпортували 1,495 млн тонн лише азотних добрив, а загалом витрати на імпорт мінеральних добрив склали 30,5 млрд грн.

«Чи могли б ми уникнути таких витрат? Безперечно. Ми повністю замінили б 1,495 млн тонн своїми добривами і зберегли б державі 12 млрд грн. Ми 900 тис. тонн поставили б калійних добрив і зберегли ще близько 9 млрд грн. 21 млрд. грн. заберіть – ось яка б економія була. І платилися б податки, зарплата тощо», – наголосив О.Голубов.

Він уточнив, що 70% імпорту мінеральних добрив в Україну припало до Росії. "У ситуації, коли всі гроші йдуть за кордон, були змушені зупинитися два великі заводи в Рівному та Черкасах", - сказав голова Спілки хіміків.

Раніше керівник юридичної служби Ostсhem Ігор Гольченко заявив, що існує загроза закриття хімзаводів група Ostchem у Черкасах, Рівному, Сєверодонецьку. Ці підприємства зараз зупинені через вільний доступ на український ринок мінеральних добрив російських компаній, які займаються демпінгом, пояснив він.