Очищаємо басейн без хлору!

Власники дачних басейнів і водойм знають, як важливо підтримувати в них чистоту. І справа не тільки в тому, щоб у воді не плавало всяке сміття – потрібно надійно захистити її від мікроорганізмів, які згодом можуть перетворити акуратний прозорий басейн на справжнє болото. Якщо ви не хочете допустити такого – вам допоможе пергідроль, купити та використовувати який можна без будь-яких складнощів.

Види очищення води у басейні

Кожен господар при виборі способу очищення має певні критерії вибору:

 • Очищення має бути мінімально витратним;
 • максимально швидким;
 • Якомога безпечнішим;
 • Простим у застосуванні;
 • Гарантовано ефективним.

Нікому не хочеться, щоб вода в басейні зацвітала, ставала каламутною та брудною, а довкола неї роїлися комахи. Очищення пергідролем убереже вас від подібного. Більше того, вона відповідає всім переліченим вище критеріям.

Очищення води за допомогою пергідролю відноситься до хімічних способів, проте для підтримки чистоти в басейні потрібно задіяти весь комплекс очисних заходів, зокрема вдаватися до:

 • механічного очищення стін та дна басейну – зробити це можна за допомогою спеціальних щіток;
 • фільтрування води, яке усуває великі частинки сміття.

Довговічний результат у цьому комплексному підході показує саме хімічне очищення – користуватися лише механічним та фільтруючим методами не можна, оскільки це не дасть бажаного ефекту.

Як діюча речовина хімічної очистки можна використовувати хлор і пергідроль. Очищення пергідролем надовго залишає воду чистою та прозорою, дозволяючи насолоджуватися приємним, а головне, безпечним купанням у басейні.

Як діє пергідроль

Основними властивостями цієї речовини є окислення та відновлення. Саме завдяки їм пергідроль має відмінний стерилізуючий ефект. Завдяки високому вмісту активного кисню мікроорганізми швидко та безслідно знищуються, залишаючи бездоганну чистоту.

Пергідроль застосовується у багатьох сферах, починаючи з косметології та медицини та закінчуючи текстильною промисловістю. Використовувати його для очищення басейнів не нове. Отже, якщо вас турбує питання, де ж пергідроль купити – Україна та її ринок хімічної промисловості давно пристосувалися до того, що тепер перекис водню потрібний не лише виробничим об'єктам, а й простим обивателям.

Варто зазначити, що, хоча процес очищення за допомогою пергідролю відбувається повільніше ніж при використанні речовин, що містять хлор, такий метод є більш безпечним для здоров'я. При цій обробці води все одно відбувається викид хімічних речовин, але він є досить несуттєвим і не може нашкодити ні дорослим, ні дітям.

Особливості очищення пергідролем

Перш за все, якщо ви вирішили використовувати пергідроль для басейну, купити його потрібно в 30% розчині - тобто в більш концентрованому вигляді, ніж перекис водню, яку ми купуємо в аптеках. Тим не менш, концентрація може дещо змінюватись, проте ідеальною залишається все ж таки 30%.

Перекис не має кольору, відрізняється слабко вираженим специфічним запахом і чудово розчиняється у воді.

Щодо дозування перекису на літраж басейну, то його потрібно розраховувати виходячи з концентрації вашого розчину. Пергідроль від 30 до 40% застосовується у співвідношенні 500-700 мл на 1 т води. Концентрація 50% і вище вимагає додавання трохи більше 500 мл на 1 т води.

Очищаючи басейн за допомогою перекису, ви повинні пам'ятати про:

 • Попередньому очищенню стінок і дна басейну;
 • Завчасної фільтрації води;
 • Увімкнення фільтра в процесі додавання пергідролю;
 • Суворості дозування - її перевищення може призвести до алергічних реакцій при подальшому купанні.
 • Використання захисних рукавичок при додаванні розчину у воду;
 • Часу на очищення - протягом як мінімум 12 годин користуватися басейном буде не можна;
 • Прибирання коричневого нальоту на стінках і дні басейну, який утворюється внаслідок контакту перекису з брудом;
 • необхідності час від часу повторювати очищувальні процедури через безперервну життєдіяльність мікроорганізмів у воді.

Переваги використання пергідролю

Очищення перекисом водню є безхлорним, а це вже величезний плюс. Також до незаперечних переваг можна віднести:

 • Доступність – очищення перекисом не вимагає великих витрат і зусиль у пошуку: ви можете замовити пергідроль, ціна на який буде розумною та вигідною. У нашому маркетіхімічної сировинидоступні роздрібні та оптові купівлі;
 • гіпоалергенність - досвід використання показав, що навіть люди з чутливою шкірою чудово переносили купання в очищеній пергідролем у воді і не помічали алергічні реакції згодом;
 • надійність - перекис чудово справляється з поставленим завданням, знищуючи мікроорганізми і роблячи воду надзвичайно прозорою та чистою;
 • подвійна ефективність – пергідроль усуває навіть ті мікроорганізми та органічні речовини, які непідвладні хлору, забезпечуючи в результаті результат не на 100, а на всі 200%;
 • Безпека - перекис не виділяє газ при окисленні і повністю без залишку розчиняється у воді. При цьому очищена вода має не тільки прекрасні зовнішні характеристики – її якість після очищення пергідролем наближається до питної води;
 • Зручність у використанні – пергідроль не має сильного запаху, а тому без побоювання може застосовуватись у будь-якій зоні відпочинку.

Переваг безхлорного пергідрольного очищення більш ніж достатньо. Все, що вам потрібно зробити – придбати розчин і додати його у воду. Не заощаджуйте на чистоті басейну і не лінуйтеся зробити все для того, щоб її підтримувати. Витрачений вами мінімум зусиль з лишком окупиться в спеку, коли ви зможете сховатися від спеки в прохолодній, а головне – кришталево чистій воді.