Аміачна селітра

Для підвищення врожайності різних сільськогосподарських культур необхідна аміачна селітра – це добриво містить поживні речовини, що дозволяють прискорити зростання рослин. Селітра не затримується на поверхні ґрунту, а легко проникає вглиб, миттєво покращуючи її склад.

Купити селітру аміачну в Україні.якої вас приємно здивує, можна в нашій компанії – ми створили оптимальні умови для роздрібної та оптової закупівлі добрив.

Аміачна селітра: складта особливості добрива

Що таке аміачна селітра? Її хімічна формула (NH4)(NO3), а головна діюча речовина – азот. Гранули селітри невеликого розміру, білого кольору, можливе його коливання до світло-жовтого або рожевого відтінку.

Аміачна селітра має такі характеристики:

 • У сухому добриві загальна кількість амонійного та нітратного азоту не перевищує 34,5%;
 • масова частка води у добриві – не більше 0,3 %;
 • РН 10%-ного водного розчину селітри не вище 6,1;
 • Кількість гранул селітри розміром 1-4 мм – не менше 99%;
 • Зміст гранул розміром 2-4 мм - не менше 90%;
 • загальна кількість гранул розміром менше 1 мм – не більше 1%;
 • Немає залишку на сит. 6 мм;
 • міцність гранул селітри не менше 8 (0,8) Н/гранулу (кг/гранулу);
 • 100%-на розсипчастість.

Чому ж цей вид добрива настільки популярний? Секрет дуже простий - вигідна ціна, легкість використання та висока ефективність.

Селітра аміачна: застосуваннята правила розведення

Селітрою можна удобрювати будь-який тип грунту. Існує лише одне обмеження – її не можна застосовувати на ділянках, де культивуються огірки, дині, кавуни, патисони, кабачки. Селітра сприяє накопиченню нітратів, тому для їх підживлення її слід комбінувати з фосфорними та калійними типами добрив.

Згідно зі статистичними даними, для удобрення 1 гектара землі потрібно приблизно 3 центнери аміачної селітри. Ця цифра може коливатися залежно від типу ґрунту на ділянці та рівня його виснаженості.

Як внести аміачну селітруу ґрунт, щоб не завдати шкоди ні їй, ні культурам, що проростають? Скористайтеся такими підказками:

 • дозування селітри для підживлення озимої пшениці ранньої осені коливається від 200 до 360 кг на 1 га;
 • Для удобрення ярої пшениці до її сівби потрібно взяти від 200 до 300 кг селітри на 1 гектар землі;
 • озимий ріпак потребує підживлення восени, на 1 гектар землі варто взяти від 250 до 400 кг аміачної селітри;
 • ярий ріпак удобрюється селітрою до посіву, на 1 гектар ґрунту потрібно 350-400 кг добрива;
 • для культивації різних овочів дозування аміачної селітри трохи менше – 150-250 кг на 1 гектар родючого ґрунту.

Аміачна селітра – добриво, Яке однаково часто використовується як при вирощуванні овочів та зернових, так і в садівництві. Для добрива дерев, які не плодоносять, 100-125 г селітри в нерозведеному вигляді вносять по всій проекції крони груш або яблунь, після чого ґрунт рясно поливається. Для слив, абрикос та вишень дозування добрива трохи менше – 60-70 грам. Якщо ви не знаєте, як розводити аміачну селітру, то тут все дуже просто – достатньо взяти 30 г добрива на 10 л води.

Для добрива яблунь або груш, які активно плодоносять, варто рівномірно розподілити 200-250 г добрива, розсипаючи його по ґрунту. Потім ґрунт потрібно інтенсивно полити водою. Для підживлення вишень, абрикосів і слив потрібно від 120 до 140 грам аміачної селітри.

Для удобрення молодих кущів смородини та аґрусу необхідно 20-30 грам селітри на 1 1 м/п ряду, для малини та ожини дозування трохи менше – 7-10 грам.

Збільшити врожайність плодоносних чагарників аґрусу та смородини допоможе внесення 40-60 грам селітри на 1 м/п ряду, для підживлення кущів малини та ожини потрібно взяти 15-20 грам.

Як розводити аміачну селітру для підживленнярослин, які виростають на сильно виснаженому ґрунті? Для цього дозування добрива для розведення у звичайній воді збільшується замість 30 г селітри на 10 л води варто взяти 40 або 50 г.

Рекомендації щодо використання добрива

Аміачна селітра, властивостіякої дозволяють досягти високого рівня врожайності овочів, фруктів та ягід у найкоротші терміни, виявляє для здоров'я людини небезпеку, якщо її дозування у повітрі перевищує 10 мг/м³. Можливе виникнення дерматиту або сильної алергічної реакції, якщо гранули почнуть взаємодіяти з потом або водою на шкірі.

Зберігання аміачної селітри можливе лише у провітрюваних та сухих приміщеннях, куди не потрапляє волога. Якщо потрібно зберігати її на вулиці, то для цього варто використовувати виключно Біг-Бегі.

Купити аміачну селітруви можете онлайн, але пам'ятайте, що вона не підлягає перевезенню засобами повітряного транспорту.