Як захистити себе від коронавірусу: інструкція

Спалах коронавірусу обернувся реальною глобальною пандемією. На сьогоднішній день кількість заражених у всьому світі перевищила 136 тисяч, померло вже понад 5000 людей.

За даними ВООЗ, новий тип вірусу передається повітряно-краплинним шляхом, а це означає, що краще знаходиться на відстані 1-2 метрів від людини, яка кашляє та чхає довше 10 хвилин. На найближчій відстані шанс вірусу, що заразився, істотно зростає.

Профілактичні заходи під час подорожей: рекомендації ВООЗ

· Якщо ви відчуваєте нездужання, не чекайте – відразу ж зверніться за медичною допомогою.

· З'явилися кашель та температура? Відмовтеся від поїздки.

· За будь-якого зручного випадку використовуйте антисептик.

· Потрібно якомога частіше мити руки (зрозуміло, з милом).

· Їжте тільки ретельно оброблену та приготовлену їжу.

· Захистіть себе та близьких від контактів з хворими тваринами, не беріть їх у подорож.

· Не торкайтеся слизової носа, до рота та очей.

· Якщо бачите людей, які виглядають хворими та сильно кашляючими, то постарайтеся перебувати від них на максимально великій відстані.

COVID-19 у звичайний час: рекомендації ВООЗ

· Мило та антисептик вбивають вірус, тому використовуйте їх якнайчастіше.

· Намагайтеся не спілкуватися з людьми, які мають ознаки грипу або застуди.

· Зведіть до мінімуму контакт зі худобою та дикими тваринами.

· Негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою, якщо відчули нездужання, стало важче дихати, з'явилася температура та кашель. При цьому залишайтеся вдома!

· Вживайте ретельно оброблену їжу. Особливо це стосується м'яса та яєць.

· На ладонях може бути вірус, тому рот та ніс краще прикривати або рукавом, або згином ліктя.

Що радить Раді національної безпеки та оборони України?

Окрім вищезазначених рекомендацій, у РНБО радять:

· Мити поверхні з використанням засобів дезінфекції. Наприклад, хлору, хлороформу, відбілювача тощо. Такі хім засоби вбивають вірус.

· Не вживають противірусні препарати, а також антибіотики. Останні не знищують віруси – вони діють лише проти бактерій, а наукового підтвердження того, що противірусні ліки допомагають запобігти зараженню коронавірусом, поки що немає.

Що радять МОЗ та Червоний Хрест?

На додаток до рекомендацій ВООЗ та РНБО також радять використовувати маски, які повністю прикривають рот, ніс та підборіддя, та міцно прилягають до обличчя. Крім того, фахівці цих двох організацій радять максимально уникати контакту з дикими тваринами, худобою, а також з продуктами тваринництва. Якщо уникнути контакту не вдається, відразу після нього потрібно ретельно помити руки з милом. Щодо домашніх тварин, то після контакту з ними також рекомендується мити руки.

МОЗ та Червоний Хрест також особливу увагу просять приділити термічній обробці м'яса під час приготування їжі.

Де і як отримати найактуальнішу та корисну інформацію про COVID-19?

Не читайте непрофесійні поради. Дотримуйтесь актуальних рекомендацій ВООЗ, МОЗ, Червоного Хреста та кваліфікованих лікарів.

Найточнішу та найактуальнішу інформацію про вірус та захист від нього ви можете отримати на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я. Ви також можете знайти всю інформацію про COVID-19 та профілактичні заходи на сайті МОЗ України. При МОЗ також створено Центр громадського здоров'я – на його сайті ви знайдете актуальні відомості про коронавірус, які стосуються України.