Нітроамофоска: корисні властивості і правила використання


Що таке азофоска? Добриво ще називають нітроамофоски - це один з найефективніших видів азотно-фосфорно-калійних добрив комплексного типу. Вона має вигляд гранул рожевого або сірого кольору, і дозволена до застосування в процесі вирощування більшості популярних сільськогосподарських культур. Чому? Саме калій, фосфор і азот - головні хімічні компоненти, які забезпечують нормальний ріст і розвиток рослин на кожному з етапів.


Основні фізичні та хімічні характеристики і властивості нітроамофоски


Насправді це комплексне концентроване добриво має складний склад, і саме тому вона настільки ефективна. Випускається виключно в твердій формі, і відрізняється 100% -ної розсипчастою.


За хімічними властивостями добриво не небезпечно для здоров'я людини - воно не відрізняється токсичним впливом на організм, а також не здатна займатися. Температура загоряння речовини дорівнює 500 ° С. Сам процес горіння нітроамофоски активізується ще при більшій температурі - при 800 ° С.


У чому ж полягає головна перевага добрива? В першу чергу, в продуманій структурі і гранульованої формі. Нітроамофоска оперативно розходиться по верствам грунту і ефективно удобрює рослини на будь-якій стадії розвитку.


Різні виробники пропонують придбати нітроамофоску з відмінною один від одного пропорцією активних компонентів. Ми пропонуємо нітроамофоску купити оптом з найпопулярнішим співвідношенням активних компонентів - 16:16:16.


Однією з головних характеристик цього продукту, яка відрізняє його від інших, є підвищений вміст діючих компонентів. Більш того, в ній відсутні баластні елементи, тому і економічна ефективність удобрення грунту нітроамофоски стає в рази більше.


На ринку можна купити аммофоскі, виготовлену самими різними способами. Наприклад, одним з популярних є нейтралізація активних компонентів добрива шляхом взаємодії їх з азотної і ортофосфорної кислотою, а також концентрованим нітридом водню. У процесі гранулювання готового продукту в нього можуть додавати хлорид калію.


Зовні готові гранули додатково обробляються етідроновая кислотою, вона застосовується в якості модифікатора. Завдяки її використанню гранули стають значно чутливіші. Ще одним модифікатором, який активно застосовується при виготовленні даного добрива, є стеаріламін - він знижує ймовірність злежування гранул в процесі тривалого зберігання.


Переваги нітроамофоски як сільськогосподарського добрива


Зрозуміло, ця речовина не відрізняється одними лише плюсами, у нього є і недоліки, які слід враховувати в процесі його застосування. В першу чергу, на нітроамофоску варто звернути увагу вже з тієї причини, що її просто використовувати навіть недосвідченому людині. До того ж, вона демонструє непогану ефективність.


З іншого боку, цей вид добрива - неорганічного походження, тому при визначенні його дозування слід бути максимально уважними. Але, на нашу думку, цей недолік не настільки істотний, щоб відмовитися від активного застосування аммофоскі.


До основних плюсів удобрення грунту за допомогою цієї речовини відносяться:


· Харчування сільськогосподарських культур найважливішими для їх розвитку хімічними елементами за допомогою всього 1 кошти;


· Універсальність добрива - воно добре засвоюється практично всіма культурами, які вирощуються в Україні;


· Висока концентрація основних хімічних компонентів, які життєво необхідні для підвищення врожайності і стимуляції процесів росту рослин;


· Мінімальні витрати часу і грошей на догляд за вирощуваними рослинами, якщо порівнювати використання нітроамофоски і інших видів мінеральних добрив;


· Оперативне засвоювання добрива грунтом, так як в його складі міститься велика кількість водорозчинних фосфатів;


· Нітроамофоска підходить для добрива самих різних типів грунтів;


· Добриво посилює стійкість культур до заморозків, інших кліматичних чинників, а також до збудників кореневої гнилі, іржі та борошнистої роси;


· Підвищення врожайності до 70%;


· Збільшення вітамінів у готовій сільськогосподарської продукції;


· Зміцнення стебел і запобігання передчасного вилягання рослин;


· Можливість підібрати саме той вид нітроамофоски, який підходить для певного типу грунту і культури.


 


Основним недоліком використання нітроамофоски, є факт неорганічного походження добрива. Також, якщо перевищувати дозу добрива при внесенні в грунт, це може поступово привести до накопичення в ній нітратів, шкідливих для здоров'я людини.


Важливо також пам'ятати про те, що при недотриманні основних вимог зберігання і транспортування добрива виникає ризик його раптового займання. Необхідно максимально захистити нітроамофоску від прямого контакту з обігрівальними приладами і відкритим полум'ям.


Ідеально для зберігання NPK-добрива підходить прохолодне приміщення, температура повітря в якому не піднімається вище 30 ° С, а вологість не перевищує 50%. Перш, ніж купити нітроамофоску, рекомендується спорудити для цього добрива окреме місце для зберігання, далеко від інших видів добрив щоб уникнути реакції хімічної взаємодії.


При покупці нітроамофоски звертайте увагу на термін її придатності. Якщо з дати, зазначеної на упаковці, пройшло вже більше, ніж півроку, добриво вже втратило більшу кількість корисних властивостей.


Нітроамофоска: склад і застосування на практиці


Головне призначення цього добрива полягає в швидкому насиченні сільськогосподарських культур мінералами для отримання максимальної кількості якісного врожаю. Саме тому серед фермерів нітроамофоска користується надзвичайним попитом. Системне використання комплексного добрива благотворно впливає на рослини, так як насичує їх елементами К, Р і N в достатній кількості.


Для добрива яких культур можна використовувати аммофоскі? Вона підходить і для городніх, і для садових рослин, найчастіше цей удобрювати комплекс використовують в рідкому вигляді для позакореневого підживлення.


Як же правильно розрахувати необхідну кількість добрива під час приготування водного розчину? В першу чергу, воно залежить від:


· Бажаного рівня врожайності;


· Результатів агрохімічного аналізу грунту;


· Чинників кліматичної зони, в якій буде вирощуватися рослинна продукція;


· Біологічних потреб в підгодівлі окремо взятих культур.


 


Наприклад, кущі полуниці потребують добриві аммофоскі в пропорції 20 г на кожен м², а картопля удобрюють наступним чином: в кожну лунку вносять по 4 г добрива.


На нітроамофоску ціна досить доступна, що і робить її такою популярною серед дачників-любителів і професійних фермерів. Коли ж варто застосовувати азофоску, щоб отримати максимальний результат? Найкраще використовувати її або безпосередньо перед посівом, або ж в якості основного добрива в процесі вирощування рослин. Також варто враховувати тип грунту: якщо її текстура важка, щільна, то добриво варто вносити восени, якщо ж легка - то навесні.


Якщо нітроамофоску задіяти на грунтах із середнім або високим рівнем кислотності, то після підгодівлі він може незначно підвищитися. Але через якийсь час баланс самостійно відновиться.


У процесі поліпшення характеристик грунту важливо не тільки якість самого добрива, але і правильне з ним звернення. Має бути дотримана всю почерговість агротехнічних заходів, щоб домогтися позитивного ефекту від нітроамофоски, а також враховувати потреби різних культур в підгодівлі, щоб, навпаки, не заподіяти шкоди вирощуваних культур. Та й подбати про власну безпеку буде не зайвим - під час роботи з цим типом неорганічного добрива варто скористатися респіратором і захисними гумовими рукавичками. Хоч на аммофоскі ціна дуже вигідна, варто максимально убезпечити себе від можливих негативних наслідків.


Що примітно, використання нітроамофоски вимагає точності визначення потрібного дозування. І надмірний обсяг добрива, і недостатній погано позначиться на врожайності рослин - вона може знизитися або посіви зовсім загинуть, не давши жодного врожаю.


Для розрахунку правильної дози підгодівлі, крім типу вирощуваних культур і структури грунту, потрібно враховувати ще й Догляду процедури за посівами, а особливо частоту поливу.


Розводити гранули нітроамофоски для позакореневого підживлення можна для добрива ягідних, овочевих і плодових культур. На 10 л теплої, але не гарячої води, варто взяти 1-2 столових ложок добрива, розчин потрібно ретельно перемішати. Потім ви можете приступати до обприскування рослин - краще цю процедуру проводити в похмурий день або вже тоді, коли сонце сіло.


Після обприскування варто рясно полити рослини, тому що для них прямий контакт з азофоска може стати серйозним шоком. Щоб позитивний ефект від використання добрива не було знівельовано погіршенням загального стану рослини, варто подбати про забезпечення оптимальних умов для відновлення культур.


Крім безпосередньо нітроамофоски, для удобрення грунту можна використовувати і інші альтернативні підгодівлі, які будуть мати схожий ефект. Наші рекомендації вам знадобляться в тому випадку, якщо пряме застосування NPK-добрив неможливо. Йдеться про добрива, які крім хімічних елементів К, Р і N, містять магній і сірку. Особливо актуально їх використання в умовах закритого грунту.


Варто пам'ятати про те, що в нітрофоски азот міститься в нітратній формі, тому він дуже швидко вимивається з грунту. На ринку также представлені підгодівлі для грунту на основі тільки 2 компонентів. Тому при їх виборі варто уважно ознайомитися не тільки з інструкцією, яку вказує виробник на упаковці, але і зі специфікою подальшого ведення аграрної діяльності на обраному вами ділянці. Кожен досвідчений виробник сільськогосподарської продукції повинен відмінно розбиратися в асортименті багатокомпонентних підгодівлі для рослин.


Як купити нітроамофоску в Україні вигідно?


Наша компанія спеціалізується на продажу різних видів хімічної продукції, а також добрив, що підвищують врожайність рослин. Замовляйте будь-яку кількість аммофоскі онлайн - менеджери оперативно оброблять вашу заявку на доставку.


Для оптових клієнтів ми пропонуємо вигідні ціни. Вартість варіюється в залежності від одиниць товару, замовлених клієнтом. Ви можете відмінно заощадити, якщо вирішите замовити азофоску оптом на сайті. З усіх питань щодо вартості товару та його доставці до вашого міста звертайтеся безпосередньо до співробітників нашої компанії.