Нітроамофоска – добриво, яке б'є рекорди популярності

Скільки б виробники не примудрялися розробляти все нові і більш удосконалені види добрив, все одно більшість фермерів і дачників-аматорів віддають перевагу старій-добрій нітроаммофосці. Добриво нітроамофоску покращує якість ґрунту та підвищує врожайність навіть на таких ділянках, де дії інших видів добрив виявилося недостатньо.

Нітроамофоска: її склад та корисні властивості

У складі цей вид підживлення, який підходить як для садових, так і для городніх культур, містить:

• оксид кальцію;

• калій (75% нітрату калію та 25% хлориду калію);

• амонійний і нітратний азот у пропорції 50:500 – це оптимальне співвідношення компонентів, що гарантує правильне зростання та розвиток культур, що вирощуються;

• сірчаний оксид (2%) – сірка необхідна для покращення процесу фотосинтезу у рослинних клітинах та прискорення синтезу білків;

• оксид магнію (якщо мікроелемента достатньо у ґрунті, тоді рослини стають менш сприйнятливими до дуже низької та високої температури повітря).

Нітроамофоска, застосування якої можливе абсолютно на будь-якому типі ґрунту, вимагає підбору правильного її дозування для досягнення максимального ефекту впливу на ґрунт. Але найкращі результати вона демонструє при удобренні чорнозему та сірозему.

Не знаєте нітроамофоску як правильно вносити – ним можна удобрювати ґрунт, як до посіву, так і під час вирощування городніх і садових культур. Є один важливий момент – для отримання максимального ефекту від цього виду добрива грунт повинен регулярно зволожуватися. І дотримуйтесь пропорцій, зазначених виробником - надлишок нітроамофоски в грунті загрожує накопиченням в овочах і фруктах шкідливих для людського здоров'я нітратів.

Що стосується нітроамофоски, внесення восени цього добрива бажано для ґрунтів з важким гранулометричним складом. Якщо він легший, тоді краще використовувати її навесні.

Нітроамофоска: де використовують і в яких пропорціях?

За багато років застосування підживлення вже сформувався комплекс рекомендацій щодо її дозування для покращення врожайності культур, що вирощуються. У стандартних умовах кожен квадратний метр посівної площі необхідно внести приблизно 40 р цього добрива. Якщо ґрунт неокультурений, нітроамофоски може знадобитися більше – приблизно 50 г на квадратний метр. Для теплиць норма вища – 1,5 кг на 1 м³.


Нітроамофоски використання передбачає три різні способи. Це методи позакореневого, передпосівного та підкореневого внесення. Наприклад, картопля удобрюється їй шляхом підкореневого внесення - в грунт вноситься не більше 15-20 г на 1 квадратний метр. Огірки можна удобрювати нітроамофоскою 2 методами - підкореневе та передпосівне внесення.

Але найчастіше застосовується підживлення у процесі вирощування кормових та злакових культур. Рекомендуємо дотримуватися наступних пропорцій, наведених нижче.

Нітроамофоска норми внесення:

• кормовий та цукровий буряк – 100-250 кг на 1 га;

• яра пшениця – 100-200 кг на 1 га;

• кукурудза, злакові культури – 100-150 кг на 1 га;

• соняшник – 200-350 кг на 1 га;

• ріпак – 100 кг на 1 га.


Нітроамофоска, склад якої є оптимальним для удобрення ягідних чагарників, вноситься в ґрунт методом підкореневого внесення. Для овочевої розсади її дозування – 15 – 20 г на 1 м², для ожини та малини – 40 – 50 г на 1 погонний метр, полуниці та суниці – 30 – 40 г на 1 погонний метр. Залежно від культури, що вирощується, під великі чагарники і дерева нітроамофоска вноситься в пропорції 70 - 400 г на 1 лунку.

Квіти удобрюються з її допомогою методом позакореневого підживлення. Для цього нітроамофоска розчиняється у воді – на 10 л варто взяти 15-30 г речовини. При поливі важливо уникати попадання розчину на коріння.

Нітроамофоску купити оптом у нашому інтернет-магазині просто. Ми пропонуємо клієнтам 2 види якісної нітроамофоски за доступною ціною.