Для троянди, пробудження після зими дуже важливе та складне. В цей час троянди потребують внесення поживних добрив для підтримки їх зростання і розвитку. Грамотне та своєчасне підживлення у результаті дасть бажаний результат – активне зростання куща і його пишне цвітіння увесь сезон.

Чому весняне підживлення троянд таке важливе?

Щоб формувати повноцінні бутони, трояндам треба постійно отримувати достатню кількість поживних речовин із ґрунту. Якщо її природний запас органічних і мінеральних компонентів виснажений у зв'язку з інтенсивним садівництвом на ділянці, його слід усунути підживленням.

Висадка і живлення троянд важливі для того, щоб отримати зростаючий і квітучий кущ, якого б сорту не була квітка. Постійно і у великому об'ємі квіти потребують калію, фосфору, азоту, цинку, магнію, заліза – саме ці компоненти:

 • покращують якість цвітіння – появу повноцінних бутонів і коренів;
 • стимулюють зростання листя – воно росте швидко, стає сильним і соковитим;
 • підвищують опірність кущів до різних захворювань;
 • посилюють відтік соків і покращують обмін вологи в кущі.

Дефіцит будь-якого з вищеперелічених компонентів веде до появи хвороб у троянд, їх слабкості і подальшої загибелі. Для отримання пишно квітучого куща троянди слід точно знати, чим і коли його живити, при цьому не порушувати мінеральний баланс у ґрунті.

Оптимальний час для підживлення троянд

Починати вносити у ґрунт, де ростуть троянди, азотні добрива можна вже з кінця березня. Якщо зима затягнулася і погода прохолодна, перше підживлення троянд навесні трохи зміщується на період, коли верхній шар ґрунту відтане, а тепло буде стійким.

Розпочинаємо з азотного комплексу – це ідеальний варіант для раннього живлення, вносити його в ґрунт слід після обрізання кущів і до того моменту, як розкриється перше листя. Другий раз живити азотом троянди варто за 2 тижні, а в третій – коли на кущах зав'язуються перші бутони.

Паралельно з живленням троянд азотом можна вносити в ґрунт коров'як, деревну золу, розчин гумата натрію. Земля має відтаяти, а після підживлення кожен кущ мульчують. Після обрізання кущів і перед їх підгортанням можна ввести під кущ суміш калійної солі, суперфосфату й аміачної селітри.

На початку літа під корінь троянди слід внести сульфат калію, щоб запобігти пожовтінню листя.

Запорука успіху весняного живлення троянд – застосування невеликої дози добрив, але на регулярній основі (приблизно раз на 2 тижні).

Варіанти весняного живлення троянд

У першу чергу, рекомендуємо застосовувати звичні для квітникарів суміші добрив, в яких дотримано правильний баланс найважливіших поживних компонентів для забезпечення зростання та цвітіння троянд. Важливо купувати такі суміші, які розробляються спеціально для догляду за трояндами.

Саме мінеральне, а не органічне живлення троянд вважається базовим, адже завдяки йому квітка отримає потрібні мікроелементи швидше. Перевага органіки полягає в тому, що вона сприяє оптимальному засвоєнню тих самих компонентів але процес не такий швидкий.

Не менш успішною вважається підживлення троянд народними засобами – таке добриво може бути навіть корисніше за промислові варіанти живлення:

 1. Дріжджовий розчин за допомогою якого троянди треба поливати навесні добре стимулює зростання куща і діє на нього як добриво на мінеральній основі.
 2. Перегній відмінно засвоюється трояндами, це добриво універсальне для кольорів.
 3. Гній, що перепрів, після внесення під кущ він починає інтенсивно рости і змінюється на очах.
 4. Розчин пташиного посліду містить корисні для троянд речовини й ефект від використання збережеться не 1 сезон.
 5. Зола деревна її можна вносити в сухому вигляді під кущ або зробити розчин для поливу, зола насичує калієм і фосфором.

Що стосується використання мінеральних добрив, то ефект від них візуально спостерігається швидше, ніж від органічного живлення. Але і ризик передозування куди вищий за живлення троянд аміачною селітрою, амофоскою або суперфосфатом. Тому слід бути обережними, щоб не зашкодити квітам у саду.

Правила підживлення троянд навесні

У цей період внесення добрив спрямоване тільки на постачання кущам необхідних для цвітіння елементів. Вносити живлення можна і некореневим, і прикореневим способами – проводиться воно ще до появи на кущах пагонів і бруньок.

Під час догляду і підживлення троянд дотримуйтеся кількох важливих моментів:

 • для троянд, висаджених минулого року, варто вибирати живлення органічного походження;
 • дорослі кущі троянд краще удобрювати аміачною селітрою – тільки після обрізання і в теплий період;
 • для поліпшення процесу фотосинтезу в клітинах треба внести у ґрунт суперфосфат;
 • кущі троянд першого року вегетації не потребують додаткового підживлення;
 • щоб не спалити корені троянд добривом, кущі слід добре полити перед живленням;
 • по листю живлення проводять тільки нещодавно приготованими розчинами;
 • підживлення троянд не виконується після початку цвітіння кущів.

Внесення виняткового 1 виду добрив, неважливо, органічного або мінерального, не дасть вам бажаного ефекту в процесі догляду за трояндами. Вдала комбінація обох варіантів добрив, а також різних способів їх внесення – під корінь, на листя і т. д. дозволить вам досягти повноцінного і, головне, тривалого цвітіння троянд.