Олеїнова кислота і її корисні властивості

Речовина відноситься до ненасичених кислот і є одним з найбільш широко поширених в природному середовищі. Особливо багато олеїнової кислоти, користь від використання якої помітили вже давно, міститься в різних видах рослинних масел, а також в тваринних жирах. Застосовують її в самих різних галузях - від медицини до косметології, від харчової промисловості до обробки металів.

Олеїнова кислота: де міститься і якими характеристиками володіє

Як виглядає олеїнова кислота? Речовина являє собою безбарвну маслянисту рідину без яскраво вираженого смаку. Видобувають кислоту для промислового використання з оливкового масла. Його ліпіди піддають розщепленню, а отриманий залишок проходить процедуру багаторазової кристалізації. Маса, яка була отримана в результаті, перевіряється на якість методом газорідинної хроматографії.

Олеїнова кислота в продуктах рослинного походження міститься в найбільшій кількості. Недостатня кількість олеїнової кислоти в організмі людини призводить до порушень обміну речовин.

До основних властивостей олеїнової кислоти відносять:

• участь в процесі формування клітинних мембран в організмі людини;

• запобігання відкладення на стінках кровоносних судин холестеринових бляшок;

• зміцнення імунітету;

• запобігання розвитку раку молочної залози;

• підвищення інсулінової стійкості.

Перш, ніж купити олеїнову кислоту, запам'ятайте, що її слід зберігати подалі від прямих сонячних променів. Для цього підходить тільки якісна герметична тара, виготовлена з непрозорих матеріалів. Вся справа в тому, що при контакті з ультрафіолетом або киснем олеїнова кислота дуже швидко темніє через свого окислення.

Олеїнова кислота: застосування в побуті і в промисловості

Цей тип кислоти не робить згубного впливу на шкіру людини і його слизові оболонки при прямому контакті. Навпаки, як солі речовини, так і олеїнова кислота в чистому вигляді благотворно діють на шкіру рук і обличчя, роблять її більш м'якою і ніжною.

Сфера використання олеїнової кислоти максимально велика. Її активно застосовують в:

• косметології;

• медицині;

• на виробництвах з виготовлення гумотехнічних виробів;

• в харчовій промисловості як необхідний компонент для виготовлення ароматизаторів;

• на підприємствах целюлозно-паперової промисловості як відповідний пластифікатор для целюлози;

• на підприємствах лакофарбової промисловості.

Хоч на сьогоднішній день на вітчизняному ринку представлено багато мастильно-охолоджуючих рідин синтетичного походження, саме олеїнова кислота досі залишається найбільш зручним і вигідним засобом для обробки виробів з металу. Використовується олеїнова кислота в металообробці найчастіше в операціях, пов'язаних з різкою металу. Її відмінні змащувальні властивості давно оцінені по достоїнству і активно використовуються в процесі обробки твердих сплавів з металів з високим вмістом легуючих вставок, особливо нержавіючої сталі. Використання цього непредельного виду кислоти дозволяє значно спростити процес роботи з металами, а також доведення окремих робочих частин інструментів.

Незамінною кислота є і для токарів. Застосовується в роботі з різними видами різьби, а також при обробці твердих сплавів. Олеїнову кислоту купують і для приготування спеціальних сумішей, які використовуються для остаточного відпрацювання заздалегідь відшліфованих поверхонь металевих деталей.

#BBD0E0 »