Підживлення лохини восени

Щоб наступного року отримати хороший урожай лохини, необхідно восени провести правильне підживлення її кущів. Для цього необхідно підібрати мінеральні добрива. Враховуйте, що рослинам однаково шкідливий і надлишок, і дефіцит поживних речовин. Якщо ви дотримуватиметеся наших рекомендацій, то кущі лохини порадують вас великою кількістю плодів.

Підживлення лохини восени: як її правильно провести

Головним фактором отримання стабільно гарного врожаю лохини є правильне та своєчасне внесення добрив у ґрунт. Їх використання дає можливість:

• значно покращити смакові якості ягід;

• збільшити врожайність лохини;

• активізувати зростання кущів.

Восени важливо підготувати кущі лохини до холодів. Вони здатні переносити низькі температури лише за наявності товстого шару снігу грунті. Якщо ж зима безсніжна, тоді ймовірність промерзання гілок та коріння лохини значно збільшується. Особливо погано переносять холод пізні сорти.

Щоб максимально захистити кущі від холодів, їх гілки потрібно пригнути до землі, а навколо куща встановлюються дротяні дуги, на яких фіксується або мішковина або інший вид нетканого матеріалу. Потім на ці дуги накидаються зверху ялинові гілки і досипається сніг. Знімати таке утеплення потрібно лише з настанням тепла навесні. Якщо на кущах будуть підмерзлі гілочки, варто обрізати їх кінчики.

Нюанси обробки ґрунту під кущами лохини

Щоб зберегти в ґрунті цінну вологу, в осінній період проводиться процедура мульчування ґрунту. Її сенс полягає в тому, що на ділянку ґрунту навколо рослини (у нашому випадку кущів лохини) укладаються різні матеріали – торф, дубове листя, солома, тирса. Шар такий мульчі має бути не менше 10-12 см, його потрібно оновлювати хоча б 2 рази на рік. У процесі природного розкладання суміші під впливом довкілля ягідні кущі отримуватимуть додаткову кількість поживних речовин.

Навіщо необхідно мульчування?

Якщо на грунті під кущами буде цей захисний шар, нирки розпустяться трохи пізніше. Ви зможете вберегти лохину від обморожування, тому що навесні найчастіше температура повітря вкрай нестабільна. Також мульчування зменшує кількість бур'янів на ґрунті, окислює його та додатково зволожує. Багаторічний досвід вирощування садової лохини доводить, що мульча з тирси на 100% покращує врожайність ягідника, а мульча з дубового листя – на 54%. Варто уточнити, що для мульчування варто використовувати тільки тирсу, а не свіжі. Свіжі посилюють споживання азоту із ґрунту, тому кущі з голубикою ростуть повільніше.

Крім мульчування, в осінні місяці варто подбати про вологозарядні поливання кущів. Для цього необхідно 1-2 рази на тиждень, бажано вечорами, поливати лохину або з садових лійок, або зі шлангів з насадками-розсікачами - важливо, щоб у процесі поливу не розмивалася грунт. На кожен кущ потрібно використовувати не менше 1 відра води, тому що земля має просочитися цінною вологою хоча б на 40 см завглибшки.

Добриво лохини восени: з чого варто почати?

По-перше, для підживлення цього ягідного чагарника варто використовувати лише якісні мінеральні добрива на основі фосфору, калію та азоту. Якого саме мікроелемента не вистачає, дуже просто визначити на вигляд куща та його врожайності:

• Нестача азоту відображається у вигляді уповільнення росту чагарників, а їхнє листя стає жовто-зеленим. Якщо азоту в грунті не вистачає, весь кущ стає жовтим з червонуватим відтінком, врожайність ягідника сильно знижується, а самі ягоди зменшуються в розмірах.

• При дефіциті кальцію листя лохини деформується, а по краях з'являється жовтизна.

• Нестача фосфору забарвлює листя кущів у червоний колір, а самі вони притискаються до пагонів.

• Дефіцит калію призводить до того, що на листі лохини з'являються плями, а їх кінчики висихають. Самі верхівки молодих паростків на кущах поступово темніють та відмирають.

• Нестача в грунті бору проявляється в тому, що листя із зелених стає блакитним. Кущі лохини при цьому не ростуть, а нові пагони на гілках відмирають.

• Якщо в грунті мало магнію, краї листя лохини стають червоними.

• Дефіцит сірки призводить до того, що кущі лохини стають жовтувато-білими. Якщо її зовсім немає у ґрунті, вони повністю біліють.

• Нестача заліза в грунті проявляється в тому, що листя покривається зеленою сіткою, а між прожилками жовтіє.

Для підживлення кущів лохини протипоказано використання компосту, золи та органічних добрив – курячого посліду, гною. Вони сильно залужують ґрунт, через це страждає ягідник. Більше того, вони містять дуже велику кількість азоту, яке здатне просто спалити кореневу систему чагарника.

Добриво лохини у вересні: порядок внесення підживлення

Починати підгодовувати рослини варто лише на другий рік після висадки в грунт. Найчастіше для цього застосовують сульфат амонію. Він підходить, якщо рівень рН ґрунту перевищує 5,0 – на 10 м² ґрунту варто взяти не більше 100 г добрива. Якщо ж показники рН ґрунту в межах норми в ґрунт можна внести трохи менше від цього добрива – близько 85-90 г.

Підживлення лохини сульфатом калію також необхідне. Під кожен кущ, що плодоносить, варто внести приблизно 40 г цього добрива, а також 100 г суперфосфату.

Можна використовувати для підживлення лохини не монодобрива, а збалансовані суміші. Вони дозволяють швидко та ефективно закислити ґрунт, посилити зростання кущів та підвищити їх урожайність навіть за низьких показників рН ґрунту.

Садова лохина – це досить вибаглива культура щодо використання мінеральних добавок. В принципі, для її добрива варто брати невелику кількість добрив, тому що їх дефіцит менш згубно впливає на чагарник, ніж надлишок.

Якщо кислотність ґрунту надто висока, потрібно розкислити ґрунт – для цього підходить пісок або вапнякове борошно. Якщо ж вона недостатня, то потрібне добриво лохини сірої.

Занадто велика концентрація азоту у добривах призводить до погіршення смаку ягід, а також до занадто стрімкого зростання кущів. Листя на них не опадає до самої зими, тому рослина вимерзає з настанням холодів. Щоб знизити кількість азоту в ґрунті, необхідно використовувати мінеральні добавки на основі фосфору та калію, а також деревну золу.

Перед використанням будь-яких видів добрив варто пам'ятати, що використовувати їх потрібно лише рано чи пізно ввечері – промені сонця не повинні потрапляти на рослини. Погода в цей час має бути сухою, під час дощу або після нього використовувати підживлення для лохини не варто.

Цінні поради для тих, хто вирощує лохину

Щоб заздалегідь уникнути серйозних помилок у культивуванні лохини, варто прислухатися до порад досвідчених садівників. Щоб отримати максимальний урожай лохини та уникнути багатьох проблем у процесі її вирощування, потрібно:

• вибирати для висадки в ґрунт лише 2-3 літні саджанці, не менше;

• не розташовувати саджанці в тіні та півтіні – там ягоди на кущах повільніше дозріватимуть, а зростання кущів сильно сповільниться;

• обов'язково проводити мульчування для захисту ягідника від втрати вологи, перегріву влітку та промерзання взимку;

• регулярно та помірно поливати кущі – це запорука отримання стабільно великого врожаю ягід;

• поливати рослини після кожного внесення у ґрунт мінеральних добрив;

• підтримувати оптимальні показники кислотності ґрунту – для цього двічі на місяць потрібно поливати кущі розчином лимонної кислоти (на 3 л води беруть 2 ч. л речовини);

• покривати кущі гілками ялини для надійного захисту від сильних морозів узимку;

• регулярно обрізати старі гілочки на кущах, тому що після 10 років зростання у лохини значно знижується кількість ягід.

Чорниця – складна для вирощування рослина. Щоб забезпечити нормальний розвиток чагарників протягом довгих років, а також щорічно збирати багатий урожай ягід, потрібно своєчасно вносити у ґрунт добрива та дотримуватися правильного їх дозування. Купити добрива для лохини ви можете у нашому інтернет-магазині. Ми забезпечуємо доставку замовлень по всій території України та пропонуємо вигідні умови для оптових та роздрібних клієнтів.

Якщо Ви хочете дізнатися, чим удобрювати лохину? Обов'язково проконсультуйтеся з нашим технологом, ми обов'язково допоможемо розрахувати правильну норму внесення добрив та зробимо швидку доставку за найвигіднішою ціною.

Основні види добрив для лохини:

1) Сульфат амонію кристалічний

2) Сірчана кислота 43% розчин

3) Азотна кислота

4) Карбамід

5) Сірка гранульована

6) Перекис водню 60%

7) Кислота ортофосфорна