Основні правила підгодівлі огірків

Огірок - овоч, який настільки давно прижився в нашому раціоні, що без нього вже неможливо уявити ні літо, ні зиму. Це одна з найпоширеніших для вирощування сільськогосподарських культур, яку висаджують і дачники-любителі, і великі фермерські господарства.

Універсального набору правил по догляду і підгодівлі огірків в теплиці і на відкритому грунті за цією овочевою культурою немає.

Ми підготували матеріал, з якого ви почерпнете:

• що потрібно робити при вирощуванні огірків і що не потрібно робити категорично;

• які види мінеральних добрив найбільше підходять для підгодівлі огірків і з якою метою їх варто використовувати;

• які проблеми виникають при культивуванні огірків, що вони означають, і як з ними впоратися.

Коли варто використовувати підгодівлю для огірків у відкритому грунті?

Вносити добрива в грунт, де ростуть огірки, бажано вже з того моменту, як була вирощена розсада. Підживлення рослини важлива протягом усього періоду життєдіяльності, але особливо огірки в ній потребують на початковому етапі росту і розвитку.

Для нормального формування кореневої системи, гарного росту листя огірків у великій кількості потрібен азот. Якщо речовини в грунті достатньо, це дозволяє закласти надійний фундамент для отримання в майбутньому хорошого врожаю огірків. В принципі, азот - це той вид мінерального добрива, який необхідний для нормального росту і врожайності абсолютно всім без винятку сільськогосподарським культурам.

Види азотних добрив для огірків

Рекомендуємо звернути увагу на:

• Аміачну селітру. Підживлення огірків аміачною селітрою - це один з найбільш доступних за ціною способів наситити грунт необхідною кількістю азоту.

• Амоній сірчанокислий (сульфат амонію) - це високоефективне добриво, яке відмінно проявило себе в самих різних кліматичних зонах і погодних умовах.

• Сечовину - в цьому виді підгодівлі міститься велика кількість азоту (приблизно 47%). Внесення сечовини в грунт забезпечує надходження азоту прямо до коріння рослини, що дозволяє швидко наситити огірки цим корисним мікроелементом.

• Кальцієву селітру. Крім азоту, який необхідний огіркам для нормального розвитку, в ній міститься ще один важливий елемент - кальцій.

Але пам'ятайте про те, що хоч підгодівля огірків азотними добривами і дуже корисна, важливо не переборщити з їх внесенням в грунт. Надлишок азоту призводить до надмірного росту рослини і збільшенню його листяної маси на шкоду формуванню зав'язі і росту плодів.

Які калійні добрива підходять для огірків?

З того моменту, як розсада починає викидати батоги, варто звернути особливу увагу на внесення в грунт добрив на основі калію. Якщо їх не використовувати, а у рослини виникне дефіцит цього мікроелемента, тоді листя огірків починають жовтіти, згортатися всередину, а потім відмирати.

Щоб цього не сталося з вашою розсадою, варто використовувати таку підгодівлю на основі калію, як:

• Калій сірчанокислий. Це добриво універсального типу, яке можна використовувати як в теплицях, так і на відкритому грунті.

• Хлористий калій. У цьому добриві калій міститься в формі, яка легко засвоюється рослинами.

• Калимагнезия. Це добриво на основі калію і магнію забезпечить огірки необхідний кількістю мікроелементів для оптимального росту і розвитку, а також хорошою врожайності.

• Калійна селітра. Це добриво комплексного типу, яке містить як калій, так і азот в нітратній формі.

Фосфорні добрива для огірків

Крім азоту і калію, якісна підгодівля огірків для гарного врожаю неможлива без використання добрив на основі фосфору. Якщо цього мікроелемента в грунті недостатньо, коренева система рослини не буде нормально розвиватися. Через це стебло стає нестійким і чахлим, а листова маса розсади буде виглядати незадовільно. Негативно позначається дефіцит фосфору і на цвітінні і плодоносінні огірків.

Щоб уникнути браку фосфору, варто використовувати такі види підгодівлі на його основі, як:

• Фосфоритне борошно. Цей продукт переробки гірських порід має вигляд бурого дрібнодисперсного порошку, і є якісним джерелом фосфору для сільськогосподарських культур.

• Суперфосфат. Це гранульоване добриво містить 26% чистого фосфору. Воно добре розчиняється у воді, тому в грунт його можна вносити 2 способами - у вигляді водного розчину, або гранулами.

• Монофосфат калію. Це надконцентровану добриво - в ньому міститься більше 50% фосфору, а також сполуки на основі калію.

• Діамофоска. Комплексний тип добрива, який містить 3 основних хімічних компонента, необхідних для підгодівлі огірків - калій, азот і фосфор.

Комплексні види добрив для огірків

Крім моно-добрив, можна використовувати і комплексні типи добрив. Це вже раніше названа діаммофоска, а також нітроамофоска і різні тукосуміші. Пам'ятайте про те, що їх склад варто підбирати під особливості ґрунту, на якій вирощуються огірки, а також сорти вирощуваної культури і сезонності.

Всі вищезгадані види добрив підходять практично під всі сорти вирощуваних огірків. Причому вони відмінно показали себе при використанні, як в тепличних умовах, так і на відкритому грунті. Єдине, на що потрібно звертати увагу - це те, що вирощування овочів на відкритій площі вимагає внесення підживлення трохи рідше, а добриво огірків в теплиці потрібно проводити частіше.

Використовувати добрива можна і в період плодоношення, щоб зробити більш якісними знімаються плоди, а сам урожай більш рясним. Для цього варто використовувати спеціальний склад з декількох видів підгодівлі, а саме - 3 частин аміачної селітри, 1 частини калійної солі і 4 частин суперфосфатів. Такий сумішшю закладаються в борозни невеликої глибини вздовж огірковим рядів під наступне закладення.

Як на огірках проявляється нестача добрив?

Хоч вони і вважаються досить невибагливої ​​культурою для вирощування, нестача одного або декількох мікроелементів в грунті практично відразу позначається як на зростанні і розвитку розсади, так і на плодючості огірків.

На ранніх стадіях дефіцит підгодівлі проявляється у вигляді недостатньої кількості зав'язі, слабке цвітіння і забарвлення листа. Дуже потрібна підгодівля огірків під час плодоношення - про брак добрив в грунті сигналізують плоди неправильної форми. Часто вони бувають занадто вигнутими і слабо розвиненими.

На що ми рекомендуємо звертати особливу увагу:

• ви помітили, що форма огірка стає довгастої, а схожою на лампочку або грушу, то в цьому випадку рослина потребує калійної підгодівлі. Також про цю проблему сигналізує гачкоподібне форма плодів.

• передня ділянка плода більш тонкий в порівнянні з потовщеним ділянкою у плодоніжки, то для нормального росту і розвитку плодів в грунті недостатньо азоту. Тому для підгодівлі потрібно вибирати азотовмісні добрива.

• на смак огірки гіркі, значить їм недостатньо поливу. Також ця сільськогосподарська культура подібним чином реагує на сильні перепади між денною та нічною температурою повітря. Позбутися від присмаку гіркоти в огірках можна за допомогою більш рясного і тривалого поливу.

Не забувайте також про користь внесення в грунт над моно-, а комплексних добрив. Систематична обробка і підгодівля огірків відразу після висаджування і під час самого плодоношення дозволить запобігти появі дефектів у урожаю і зробити його більш рясним.