Деревина – один з найпопулярніших матеріалів для будівництва. За всіх плюсів у нього є один істотний недолік - це сприйнятливість до вологи. Через неї на деревині з'являється гнилизна, яка скорочує термін придатності конструкцій з дерева. Вирішити проблему на початковому етапі і продовжити термін експлуатації деревини допоможе спеціальне просочення для дерева без запаху або з ароматом - ви можете вибрати будь-яку, яка вам більше сподобається.

Чому деревина потребує використання просочення?

Натуральний матеріал від природи відрізняється властивістю вбирати вологу при прямому контакті з нею. Проблема полягає в тому, що при підвищенні рівня її вологості до 15% і вище вона починає деформуватися, сильно набухати та розшаровуватись. На конструкціях з дерева потім з'являється грибок, пліснява, а також спостерігаються процеси гниття. Вони в результаті призводять або до погіршення естетичного виду дерев'яних конструкцій, або до повного руйнування.

Чому так відбувається? Справа в тому, що в природних умовах деревина надійно захищена від впливу вологи корою. Але в процесі підготовки матеріалу до використання в будівництві або виготовлення різних виробів з дерева кору повністю видаляють. З цієї причини структура дерева порушується і стає вразливою для довкілля.

Сучасні варіанти просочення для деревини, які ви можете придбати у «Першому Українському маркеті хімічної сировини», дозволяють наділити цей матеріал водовідштовхуючими властивостями. Вони допомагають уникнути високого ступеня зволоження дерева, і, відповідно, надовго зберігають його бездоганний зовнішній вигляд.

Чинники, що згубно впливають на деревину

Без просочення дерево дуже схильне до впливу негативних факторів навколишнього середовища. Серед них:

 • Волога – це всі види опадів, які підвищують рівень вологості деревини. Вона поступово розбухає, утворюються тріщини, у яких потім з'являється гниль і цвіль.
 • Комахи – не варто забувати про шкідників, які вражають деревину. Це короїд, жук-довгоносик, деревоточок. Всі ці комахи ушкоджують цілісність деревини і можуть призвести навіть до її повного руйнування. Візуально сліди від їхньої присутності легко виявити – на дерев'яній поверхні з'являються канавки та дірочки.
 • Гнило і пліснява – сильно волога деревина, найкраще місце для їх появи. Особливо часто вони з'являються там, де порушена циркуляція повітря та сильна вологість. Пам'ятайте, що суперечки цвілевих грибів негативно впливають на здоров'я людини, провокуючи розвиток захворювань.

Серед негативних факторів навколишнього середовища, що впливають на дерево, можна назвати прямі ультрафіолетові промені. Під їх впливом руйнується речовина лігнін, що міститься в деревині і надає їй жорсткості та твердості. Дерево, не захищене шаром якісного просочення, тріскається, втрачає натуральний колір і стає м'якшим.

Щоб уникнути цього, варто використовувати спеціальне просочення, яке захищає від впливу вологи. Її ви можете придбати у «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ – вона знизить рівень водопоглинання деревом, але не вплине на його природну здатність «дихати». За допомогою такого просочення ви максимально зменшите ймовірність гниття конструкцій з дерева, появи на них гнилі та плісняви, а також створите безпечну обстановку в будинку.

Основні види просочення дерева від вологи

На вітчизняному ринку ви можете знайти безліч розчинів для просочення деревини високої якості, які забезпечать дерев'яним конструкціям надійний захист. Їх можна поділити на кілька основних типів:

 • За місцем використання – розчини бувають зовнішні та внутрішні. Перший варіант розчину підходить для обробки конструкцій із дерева, які знаходяться не в приміщенні, а зовні. Вони відрізняються токсичністю, проте забезпечують дереву більш надійний захист. Внутрішні просочення відрізняються екологічно безпечним складом і можуть застосовуватися навіть у приміщеннях, в яких живуть діти. Вони м'якше впливають на патогенні мікроорганізми.
 • За основним компонентом розчину – він може бути органічного та неорганічного походження. Всі вони здатні глибоко просочити деревину та формують надійну захисну плівку на її поверхні.
 • За типом розчинника – суміші для просочень бувають на неводній та водній основі. Перші розводять за допомогою спеціальних розчинників або спирту, а другі – звичайно водою. Водні просочення для деревини забезпечують достатню змочуваність пор матеріалу, захищаючи, таким чином, їх від проникнення навіть найменших частинок вологи.

Як правильно вибрати просочення для деревини?

Для отримання ефекту максимального захисту дерева від проникнення вологи варто серйозно підійти до підбору засобу. По-перше, воно має підходити типу конструкції з дерева та умовам її експлуатації. Рекомендуємо звертати увагу на такі характеристики:

 • місце застосування – усередині чи зовні приміщення;
 • глибину проникнення розчину в деревину;
 • екологічність засобу – його склад, відсутність чи наявність інтенсивного запаху;
 • силу дії на комах-шкідників, а також патогенну флору;
 • термін дії робочої суміші;
 • загальна витрата просочення на 1 квадратний метр дерев'яного покриття.

Також враховуються кліматичні особливості території. Пояснюємо, чому це важливо: наприклад, якщо дерев'яна споруда розташована в місцевості, де випадає багато опадів, краще звернути увагу на просочення, що захищає деревину від різких перепадів температур. Або ж, якщо в місцевості постійно високий рівень вологості повітря, просочення повинно мати водовідштовхувальні властивості.

Найбільше дерево потребує захисту від дії надмірної вологи в таких місцях, як лазні та сауни. Не варто забувати про обробку дерев'яних альтанок, лавок, гойдалок, меблів, підвальних приміщень, а також інших видів конструкцій з деревини, які безпосередньо контактують із землею.

Купити просочення для деревата використовувати її за призначенням ви можете на всіх етапах роботи. У будь-якому випадку за її допомогою ви зможете захистити дерево від руйнівної дії вологи.

Правила нанесення розчину для просочення деревини

Важливо не тільки купити хороше просочення для дерева, але і правильно його використовувати. Щоб отримати довгостроковий ефект від її застосування, варто дотримуватись ряду рекомендацій:

 1. Перед початком використання просочення поверхню деревини потрібно очистити від лаку або фарби, якщо вони були нанесені раніше.
 2. Якщо вже видно грибок, його потрібно зчистити металевою щіткою.
 3. Поверхня дерева повинна бути ретельно висушена, щоб забезпечувати рівномірне просочування робочим розчином.
 4. Якщо є необхідність у нанесенні декількох шарів просочення, потрібно, щоб кожен попередній шар ретельно висох.
 5. Під час роботи з просоченням на будь-якій основі варто використовувати засоби індивідуального захисту.

Якісне просочення дерева від вологи та гниття дозволяє якісно та надовго перешкодити впливу води на деревину. У «Першому Українському маркеті хімічної сировини» представлені розчини від найкращих європейських виробників.

Ви можете замовити у нас засоби для зовнішніх та внутрішніх робіт, із запахом та без – ми задовольнимо запити будь-якого клієнта. За доступною ціною ви забезпечите надійний захист будь-якого виду виробів та конструкцій із натурального дерева.