Особливості застосування сірчаної кислоти

Одним із важливих матеріалів, що використовуються в хімічній промисловості, є сірчана кислота. Але придбати та використовувати її може не кожне підприємство, тому що кислота – прекурсор, і для роботи з нею потрібна ліцензія.

Сірчана кислота: основні характеристики

Хімічна речовина є сильною двоосновною кислотою. Зовні сірчана кислота виглядає як масляниста рідина без яскраво вираженого кольору та запаху, але вона відрізняється кислим присмаком.

Серед її основних хімічних та фізичних характеристик можна виділити такі:

· Щільність речовини становить 1,8356 г/см3;

· Молярна маса сірчаної кислоти дорівнює 98,078 г/моль;

· Її температура кипіння – 279,6 градусів;

· Її температура плавлення – 10,38 градусів.

Сірчана кислота: застосування у промисловості

Хімічну речовину використовують при:

· Виготовленні акумуляторних батарей зі свинцю (тут кислота виступає в ролі електроліту);

· Виробництві добрив на мінеральній основі для сільського господарства;

· Виготовлення барвників, димоутворювачів, вибухових речовин/хімічних волокон.

Сірчана кислота – незамінний компонент промислового органічного синтезу. З її допомогою на підприємствах проводять реакції сульфування, алкілування, гідратації та дегідратації. Не може обійтися без неї і нафтова, шкіряна, текстильна галузь, харчова промисловість і металообробка.

Правила роботи із сірчаною кислотою

Речовина має сильну токсичність – це важливо знати перед початком роботи. Сірчана кислота належить до 2-го класу ризику, вдихання її пар провокує кашель і утруднене дихання. При частій роботі з реактивом розвиваються такі побічні ефекти, як запалення слизових оболонок бронхів, трахеї та гортані.

Сірчана кислота вибухо- та пожежобезпечна речовина. Сульфатна кислота взаємодіє із водою. Хімічна реакція супроводжується активним виділенням парів, газів та тепла.

Зберігатися сірчана кислота повинна в герметичній тарі, яка стійка до її впливу, на критих складах, без опалення або під навісами.

Наш інтернет-магазин пропонує придбати сірчану кислоту високої якості, її термін придатності за гарантією складає 3 роки від дати виробництва. На наших складах речовина завжди є в наявності, ви можете замовити її оптом та в роздріб за вигідними цінами.