Шановні покупці!

Просимо звернути увагу, соляна кислота концентрат є прекурсором і продається виключно за ліцензією на операції з прекурсорами. Для побутових потреб можна придбати розчин соляної кислоти 13% без ліцензії.

Соляна кислота: властивості і особливості використання

Соляна кислота одне з найбільш сильнодіючих речовин в своєму класі. Її застосування, як в лабораторних умовах, так і на промислових підприємствах вимагає глибоких знань техніки безпеки, а також уважності.

Соляна кислота: формула і правила її використання

Формула хімічної речовини - HCl, на вигляд це безбарвна і абсолютно прозора рідина. Соляна кислота дуже летюча і їдка, тому якщо залишити її у відкритій ємності, вона буде постійно «диміти». Ці випаровування трохи схожі на туман і небезпечні для здоров'я людини, так як сильно пошкоджують слизову оболонку дихальних шляхів.

При експлуатації реактиву слід дотримуватися заходів безпеки. Від прямого впливу хлороводню потрібно берегти елементи конструкцій, виготовлені з міді, сталі та інших видів металів, а також слизові оболонки очей, дихальних шляхів і шкірні покриви.

Соляна кислота концентрована - досить небезпечна речовина, при попаданні на відкриту ділянку шкіри або в очі воно викликає дуже сильний опік. Щоб подібного не сталося, потрібно будь-які речі, які містять хлороводень, відкривати ненадовго і дуже швидко закривати. Соляна кислота однаково небезпечна як у вигляді рідини, так і у вигляді пари. Якщо ж опік все-таки з'явився, його потрібно максимально швидко обробити слабкою лугом або водним розчином слабкої основи. У домашніх умовах вам знадобиться харчова сода.

Реакції взаємодії соляної кислоти з іншими компонентами

Так як хімічна речовина - сильна кислота неорганічного походження, то воно здатне взаємодіяти з різними речовинами і сполуками на їх основі. Йдеться про металах, їх гідроксиду та оксиди, солях кислот і підстав.

Соляна кислота буде взаємодіяти з більшістю металів, як і будь-яка інша кислота. Активні метали витісняють з її молекули водень і замінюють його собою, таким чином формуючи хлориди (солі соляної кислоти). Реакція сполуки хлороводню і металів дуже бурхлива, зовні вона нагадує кипіння через те, що в навколишнє середовище активно виділяється водень.

Вступає в реакцію взаємодії соляна кислота і з магнієм, так як він ставиться до лужноземельних металів. Всі речовини з цієї групи металів відрізняються високою хімічною активністю. З соляною кислотою він вступає в реакцію заміщення - під час неї активно утворюється хлорид магнію і сильно виділяється водень.

Взаємодіє соляна кислота і з перманганатом калію - в результаті реакції утворюються більш прості речовини (хлориди калію і марганцю, а також виділяється вода і вільний газоподібний хлор).

Соляна кислота і залізо також вступають в реакцію взаємодії, тому речовина мало використовується в господарських цілях. Надмірна активність хлороводню призводить до того, що будь-які вироби з заліза, які знаходяться поблизу неї, починають інтенсивно покриватися іржею. Це відбувається ще й тому, що саме залізо в хімічному плані дуже активний елемент, тому пари соляної кислоти миттєво вступають з ним в реакцію.

Чи не вступає хлороводород в реакцію взаємодії з благородними металами (платиною, золотом, сріблом) з причини їх хімічної інертності. Також не формують солі-хлориди такі метали, як рутеній, свинець, іридій, вольфрам, осмій і паладій.

Чи не взаємодіють з соляною кислотою полімерні матеріали - поліпропілен, поліетилен, полівінілхлорид. Тому саме з них виготовляють спеціальну тару для зберігання і транспортування цієї хімічної речовини.

Соляна кислота: застосування в промисловості і в побуті

хімічні підприємства

Часто це з'єднання застосовують на хімічних підприємствах - за допомогою соляної кислоти синтезують штучний каучук і смоли. Також хлороводород - це сировина для отримання хлорвінілу, хлористого етилу і метилу. Цінним є соляна кислота і для виробництва хлориду марганцю, цинку, заліза та хлористого амонію.

промисловість

Застосовують хлороводород і в процесі створення металоконструкцій і при обробці металів. З його допомогою протруюють металеві поверхні перед їх паянням, лудінням і очищенням.

Медицина

Соляна кислота в медицині досить часто застосовується. З її допомогою лікують анемію, так як вона покращує засвоєння організмом заліза, а також підвищують рівень кислотності шлункового соку.

В побуті

На побутовому рівні хлороводород використовують не менше часто, але не в чистому вигляді, а в ингибированной. Це означає, що в складі соляної кислоти є спеціальні добавки, які уповільнюють дію цього хімікату.

З її допомогою очищають водопровідні труби, нагрівальні прилади, стіни басейнів, тротуарну плитку від лужних нашарувань через вплив на них занадто жорсткої води. Для цих потреб застосовують розчини соляной кислоти з різною концентрацією активної речовини - 13%, 15%, іноді навіть 31,5% і більше.

Як вигідно купити соляну кислоту?

Шукаєте соляну кислоту де купити, щоб не отримати фальсифікат - звертайтесь до нашого інтернет-магазин. Ми пропонуємо сертифіковані хімікати від перевірених виробників. Наші менеджери допоможуть підібрати потрібний товар і оформити роздрібний або оптовий замовлення.