Сульфоаммофос – це комплексний вид сільськогосподарського добрива, що містить у складі азот, фосфор та сірку. Головними перевагами його використання є можливість збільшення кількості білка у зернових культурах, а також збільшення жирності насіння сої, ріпаку та соняшнику. На сульфоаммофос ціна доступна, що робить його одним із затребуваних видів комплексних добрив.

Хімічний склад та основні характеристики сульфоаммофосу

Цей вид комплексного добрива у складі містить:

 • Від 14 до 20% азоту - елемент є в сульфоаммофосі в 3 формах - амонійної, нітратної та амідної. Амонійний азот погано піддається вимиванню з ґрунту, тому добре поглинається корінням рослин. Нітратний та амідний азот швидко засвоюється культурами, ніж звичайний.
 • Від 17 до 34% фосфору (93% цього елемента містяться в розчинній, доступній для рослин формі).
 • Від 8 до 15% сірки.
 • по 0,5% кальцію та магнію.

Порівняно з амофосом, сульфоаммофос має більш удосконалене співвідношення фосфору та азоту.

Фізичні властивості сульфоаммофосу: не припадає пилом, не підлягає зстеженню, негігроскопічний. Добриво на 100% розсипчасте, зовні воно виглядає як суміш світлих гранул, усі вони невеликого розміру.

Види сульфоаммофосу у «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ

У нашому асортименті доступні сульфоаммофос марки А і Б. У першому варіанті добрива міститься 14% сірки, 20% фосфору та 14% азоту. У марці Б – 8% сірки, 35% фосфору та майже 15% азоту. На вітчизняному ринку ви можете зустріти марки сульфоаммофосу із вмістом сірки на рівні 13 – 15%, та рівним вмістом фосфору та азоту (по 20%). Сульфоаммофос для пшениці та інших видів аграрних культур одні з перспективних для використання.

Проводиться підживлення шляхом проведення реакції нейтралізації сірчаної та фосфорної кислоти з використанням аміаку. Потім суміш вводять сірчану кислоту.

Важливість азоту, фосфору та сірки із сульфоаммофосу для отримання гарного врожаю

Щоб рослини правильно розвивалися, добре набирали зелену масу та давали відмінний урожай, у ґрунті, де вони вирощуються, важливо підтримувати оптимальний баланс основних мікроелементів. Мова про азот, фосфор і сірку.

Азот – хімічний компонент, що входить до складу сполук рослин. Оптимальна кількість азоту на протязі всього процесу вегетації забезпечує гарне засвоєння культурами інших хімічних елементів – заліза, міді, цинку, марганцю, магнію, кальцію, калію. Також воно:

 • уповільнює процеси старіння рослини;
 • запобігає його передчасному висиханню;
 • забезпечує прискорене зростання зеленої маси;
 • посилює синтез рослинних білків;
 • покращує формування репродуктивних органів у рослин;
 • збільшує врожайність сільськогосподарських культур.

Що стосується фосфору, то оптимальна кількість речовини в ґрунті посилює всі процеси, пов'язані з заплідненням квітів, формуванням зав'язі та плодів, а також їх подальшим дозріванням.

Сірка – це один із важливих елементів для отримання гарного врожаю. Рослини потребують цієї речовини анітрохи не менше, ніж у фосфорі, але кожна культура по-різному. Все залежить від типу сільськогосподарської культури – кожна з них спочатку містить у собі нерівну кількість сірки. Це зумовлено її біологічними особливостями, концентрацією сірки в атмосфері та ґрунті, а також конкретною фазою розвитку рослини. Потрапляючи до клітин рослин, сірка як хімічна речовина проходить процес трансформації і стає частиною амінокислот, вітамінів, ферментів та білків.

Важливо, як і сірка, і азот грають найважливіші ролі у забезпеченні нормального процесу синтезу білка. Падіння врожайності культур найчастіше залежить від невідповідного співвідношення елементів у ґрунті. Виправити це можна за допомогою сульфоаммофосу, замовити який вигідно у «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ.

Застосування добрива дозволяє:

 • Підвищити продуктивність культур.
 • Поліпшити їхню стійкість до несприятливого впливу факторів навколишнього середовища.
 • Підвищити загальну життєздатність рослин.
 • Запобігти появі на культурах шкідників та збудників захворювань.
 • Підвищити якість урожаю та продовжити термін його зберігання.

Ознаки нестачі азоту, фосфору та сірки

Якщо в ґрунті недостатня кількість азоту, тоді зростання та розвиток рослин помітно гальмується, а також знижується рівень їхньої продуктивності. Помітити нестачу цього елемента на вигляд рослин легко – спочатку змінюється забарвлення листя. Спочатку всі вони інтенсивно зеленого відтінку, але поступово він світлішає, починаючи з основи листя і закінчуючи краями. У результаті листя взагалі стає жовтим, особливо запущених випадках – помаранчевим і навіть червоним. Пожовтіння листя супроводжується його поступовим відмиранням. Існує різниця в ознаках нестачі азоту у рослин і того, що вони страждають від нестачі поливу. У другому випадку пожовтіння відбувається і на верхньому листі, і на нижньому.

Другою і не менш важливою ознакою азотного голодування є затримка росту рослин. Виражається вона у витягнутості та тонкощі стебел, їх слабкому розгалуженні, зменшенні розміру листя та погіршенні формування репродуктивних органів.

Нестача азоту часто зустрічається на ділянках з погано обробленим грунтом, особливо якщо в неї були заорані рослинні залишки, солома або гній, що не розклався, з недостатнім вмістом даної речовини.

Низька кількість азоту спостерігається ще у кількох випадках:

 • коли у ґрунті повільно накопичується ця речовина через сиру та холодну весну;
 • під час посухи, коли верхні шари ґрунту сильно пересихають, а життєдіяльність коренів рослин помітно знижується.

Брак такого компонента, як фосфор, у рослин проявляється у вигляді затримки росту та розвитку. Листя культур стає дрібнішим, цвітіння сильно запізнюється, а плоди довго дозрівають. Нижнє листя рослин набуває тьмяного відтінку, поступово скручується і відмирає. Ще однією ознакою фосфорного голодування є поява на листі фіолетових і червоних плям, тому що в їх клітинах утворюється антоціан.

Недостатня кількість сірки у ґрунті призводить до того, що у рослин у клітинах поступово накопичується азот у формі нітратів, а також уповільнюється синтез білків. Зовні сірчане голодування чимось нагадує азотне, але воно чіткіше виражене. Часто аграрії плутають їх між собою, і завищують кількість азотних добрив, що вносяться в грунт. Звичайно, це не призводить до бажаного результату, а лише посилює ситуацію.

Як відрізнити дефіцит сірки від нестачі азоту? Все просто - при нестачі сірки листя рослин припиняє ріст і розвиток, втрачають колір (стають світло-жовтими, або навіть білими з червоним відтінком). Також рослини стають надмірно сприйнятливими до перепаду температур та збудникам різних захворювань. Звертаємо вашу увагу, що при дефіциті азоту першим страждає старе листя, а при нестачі сірки – молоді.

Сульфоамофос: застосуваннята способи внесення

Застосовують це добриво різними способами:

 • при основному внесенні;
 • при припосівному внесенні;
 • для кореневої та позакореневої підживлення.

Для добрива захищеного ґрунту застосовувати сульфоаммофос потрібно разом із азотними та калійними підживленнями. Наприклад, така комбінація добрив сприяє збільшенню кількості клейковини в озимих сортах пшениці.

Понад 70%, навіть іноді всі 90% сірки, що знаходиться в ґрунті, міститься у неорганічній формі, а вона недоступна для рослин. Щоб трансформувати її у доступний для засвоювання варіант, сірці необхідна мінералізація за участю спеціальних мікроорганізмів. Вони вивільняють сульфатну форму сірки, яку рослини можуть поглинати. Але в природних умовах цей процес надто повільно відбувається – на нього впливають вологість ґрунту, температура, ступінь насиченості киснем.

Тому застосування сірковмісних добрив високої якості покликане покрити дефіцит у ґрунті цього компонента. Але перед їх використанням слід враховувати:

 • тип культури, що вирощується та її потреби в сірці;
 • кліматичні особливості регіону;
 • співвідношення сірки та азоту у ґрунті;
 • основні характеристики ґрунту.

Особливо потребують застосування сульфоаммофосу легкі типи ґрунтів, у яких низький вміст поживних речовин. Вони не тільки вкрай повільно проходить процес мінералізації сірки, але ця речовина також легко вимивається з неї. Більш того, при додатковому внесенні добрив на основі сірки в ґрунт до 50% від їх загальної кількості може губитися.

Норма внесення сульфоаммофосудля різних культур

Оптимальна доза добрива розраховується кожного виду сільськогосподарської культури окремо. Також варто враховувати вид сульфоаммофосного добрива, тип ґрунту, спосіб його обробки та технологію вирощування рослинної продукції.

Якщо говорити про використання сульфоаммофосу як добрива для основного внесення в ґрунт, то його дозування має бути наступним:

 • для зернових культур – від 90 до 350 кг на 1 га (1 внесення за сезон);
 • для технічних культур – від 60 до 400 кг на 1 га (1 внесення за сезон);
 • для кукурудзи - від 120 до 350 кг на 1 га (1 внесення за сезон);
 • для овочевих культур та картоплі – від 150 до 300 кг на 1 га (1 внесення за сезон).

При внесенні до рядків рекомендуються такі пропорції сульфоаммофосу:

 • для кукурудзи та зернових культур – від 30 до 90 кг на 1 га (1 внесення за сезон);
 • для технічних культур – до 50 кг на 1 га (1 внесення за сезон).

При підживленні вегетації слід дотримуватися наступних пропорцій внесення добрива:

 • сульфоаммофос для картопліта овочевих культур вносять двічі за сезон, на 1 га від 30 до 75 кг;
 • для технічних культур вносять від 30 до 150 кг на 1 га ділянки двічі на сезон;
 • для зернових культур – від 30 до 90 кг на 1 га двічі на сезон;
 • для кукурудзи – від 30 до 120 кг на 1 га один раз на сезон.

Де купити сульфоаммофос за вигідною ціною?

У «Першому Українському маркеті хімічної сировини» ТМ ви можете замовити необхідну кількість сульфоаммофосного добрива. Він упакований у біг беги по 1 т і мішки по 50 кг кожен.

Перевозити сульфоаммофос потрібно в критому транспорті, якщо йдеться про упаковане добрива або його насип. Рідке сульфоаммофосне добриво підлягає транспортуванню в цистернах або автотранспорті.

Зберігати його можна лише у складських приміщеннях закритого типу, куди не потрапляють опади та ґрунтові води.

Ціна сульфоаммофосу в Україні, яку ми пропонуємо нашим клієнтам, одна з найдоступніших. Ми надаємо гарантію на весь товар у нашому асортименті – усі добрива та хімічні речовини надходять від перевірених постачальників. На кожну позицію ми готові надати сертифікати якості державного зразка.