Весняне підживлення плодових рослин: коли, чим і як обробляти

Весняне підживлення важливе для плодових рослин, тому що багаторічні рослини потребують великої кількості поживних речовин. Від стану ґрунту залежить якість та обсяг урожаю. При цьому процес внесення добрив не складніший за обприскування рослин від шкідників.

Коли варто починати підживлення?

Починати підживлення рослин можна вже у березні, коли сніг ще не розтанув. Рекомендується вносити тільки азотні добрива прямо в сніг, при його таненні підгодівля буде розчинятися і вбиратися ґрунтом.

Комплексні добрива: види та принципи використання

Перед покупкою добрив комплексного типу варто приділити особливу увагу складу. Наприклад, суміші з великим відсотком азоту рекомендується використовувати у травні. На упаковці товару виробник описує детальну інструкцію щодо використання та додаткові рекомендації фахівців. Слід точно дотримуватися дозування, щоб не перенасичити ґрунт, а також вибирати добрива у відповідність до типу ґрунту та виду рослини.

Особливим попитом у наших покупців користуються швидкодіючі добрива, серед них: аміачна селітра та сечовина. Деякі фермери також використовують пташиний гній.

4 принципи внесення підживлення:

  • Азотовмісні суміші використовуються у пропорції від 150 до 200 г на 1 кв. м кола ствольного. Для обробки ствольної зони підходить гнойово-водна жижа.
  • Застосовувати азотисті суміші рекомендується за 2-3 тижні до цвітіння.
  • Дозування для обробки чагарників необхідно зменшити у 10 разів, пропорція від 20 до 30 г на 1 кв. м прикустової зони. Допустимо використання сульфату амонію для підживлення кущів. Дозування, що рекомендується: від 40 до 50 г на 1 кв. м.
  • Добриво вноситься у верхній шар ґрунту перед розпушуванням.

Подальше підживлення рослин

Після усунення дефіциту азоту, який викликається таненням снігу, дерева та кущі потребують підживлення калієм та фосфором, вони необхідні в момент цвітіння. Джерелом фосфору може бути суперфосфат. Одному дорослому дереву достатньо 60 г добавки. Молодим деревам знадобиться трохи більше 30 г добрива.

Серед калійних добрив у «Першому Українському Маркеті хімічної сировини» представлені сульфат калію та калімагнезію. Ці добавки вносяться окремо від фосфорних від 20 до 25 г на 1 дерево. Для молодих дерев ця норма вдвічі нижча.

Основні рекомендації щодо підживлення плодових рослин в останні місяці весни та влітку

Наприкінці весни дерева і чагарники потребують органічного підживлення. Для цього підходить перегній/гумус/компост і т. д. Внесення добавок здійснюється з їх змішуванням з добривами, що мульчують, закладенням і перекопуванням грунту.

Щоб підібрати суміші для рослин, скористайтесь безкоштовною консультацією наших спеціалістів. Ми запропонуємо удобрення у відповідність до виду рослини, врахуємо тип ґрунту і розрахуємо відповідне дозування.