Доступний за ціною, візуально красивий і зручний у роботі такий будівельний матеріал, як дерево, має один вагомий недолік. З ним важко впоратися без використання спецзасобів – йдеться про те, що деревина є «живим» матеріалом, нестійким до біопоразки. На ній часто з'являється гниль, пліснява, її вражають комахи-шкідники. Щоб цього уникнути, варто купити спеціальний ґрунт антисептик для дерева.

Антисептик для деревини: що це та як він працює?

Антисептик – особливий склад для просочення дерева, який захищає його від ураження комахами-шкідниками, а також грибками та пліснявою. До складу антисептика входять активні компоненти – окислювачі та фунгіциди. Окислювачі необхідні руйнації цілісності клітин грибків, комах тощо. буд., а фунгіциди – зупинення їх поживної діяльності.

Пам'ятайте, що деревина природно схильна до розкладання, яке скорочує термін її експлуатації. Усі волокна, які відмерли, стають живильним середовищем для розмноження грибків та інших патогенних мікроорганізмів. Звертаємо вашу увагу, що грибки, що мешкають на деревині, бувають 2 видів – дерева, що руйнують, і надають йому специфічного забарвлення. Крім них, у деревині можуть розмножуватися комахи, бактерії та водорості.

Щоб уникнути особистого знайомства з ними і запобігти руйнуванню дерев'яної споруди, потрібно вчасно провести антисептування деревини за допомогою засобів, які ви знайдете в асортименті «Першого Українського маркету хімічної сировини». Придбати антисептик для дерева у нас ви можете за вигідною ціною онлайн, замовивши доставку до вашого регіону.

Різновиди антисептиків для деревини

Який антисептик для дерева краще? На це питання немає однозначної відповіді. Ці кошти бувають декількох видів і діляться за трьома основними характеристиками:

 1. Основному компоненту – антисептики бувають водні, масляні та органічні:
 • Водніпідходять для обробки будь-якої деревини. У зв'язку з тим, що їх склад не такий токсичний, як у інших антисептиків, вони не забезпечують високий рівень захисту та вимиваються водою з деревини. З їхньою допомогою варто обробляти тільки ті поверхні з дерева, які безпосередньо не контактуватимуть з вологою.
 • Олійні- Ідеально підходять для зовнішніх робіт з деревом. Такі антисептики добре захищають від впливу вологи, але не убезпечать будівництво від пожежі. Для олійних видів антисептиків характерний стійкий специфічний запах.
 • Органічні- З їх допомогою обробляються фасади з дерева перед фарбуванням. Вони здатні забарвлювати деревину в зелений відтінок, проте створюють на ній пінку, яка покращує проникнення фарби в структуру дерева, а також не пропускає воду вглиб. Важливо пам'ятати, що антисептики органічного походження посилюють процеси корозії, тому не варто їх застосовувати на виробах з металевими вставками.
 1. По області застосування – для зовнішніх та внутрішніх робіт:
 • Антисептики для зовнішніх робіт відрізняються різким запахом (він тримається протягом 2 місяців), стійкістю до вологи, прямим сонячним променям та різким перепадам температур. Такі засоби глибоко проникають у деревину та забезпечують надійний захист.
 • Антисептики для дерева всередині будинкуне мають різкого запаху та абсолютно нетоксичні. Але для приміщень з різним рівнем вологості необхідно підбирати різні засоби. Наприклад, у сухих приміщеннях достатньо антисептика на водяній основі. У вологих приміщеннях варто застосовувати антисептики-гідрофобізатори, які містять вологозахисні компоненти на силіконовій основі.
 1. За функціональністю – відбілюючі, протигрибкові, комплексні.
 • Відбілюючіодночасно захищають пиломатеріали від згубного впливу навколишнього середовища і повертають деревині її натуральний колір. Особливо це актуально для зістарених чи уражених шкідниками будматеріалів.
 • Протигрибкові- Обробка дерева з їх допомогою можлива як профілактика, або вже за фактом наявності на ньому цвілі або грибка. Варто використовувати для цього антисептичні розчини, що не вимиваються.
 • Комплексні

Фахівці зазначають, що у більшості випадків варто проводити обробку дерева вузькоспеціалізованими антисептиками, ніж комплексними. Вони дають кращий результат та захищають надійніше.

Як правильно вибрати найкращий антисептик для дерева?

Щоб надійно захистити деревину від дії комах та патогенних мікроорганізмів, варто підібрати правильний антисептик, і завдання буде вирішено. Із цим вам допоможуть менеджери «Першого Українського маркету хімічної сировини».

Рекомендуємо підбирати засіб не за відгуками знайомих, а за тими завданнями, які ви хочете вирішити. Враховуйте і тип деревини, що обробляється, а також умови, в яких вона буде знаходитися.

Звертайте увагу на виробника антисептика – довіртеся відомим брендам Нідерландів, Естонії, Чехії, Польщі, Німеччини, Фінляндії, які давно себе зарекомендували на світовому ринку. Знайти у нашому асортименті ви можете будь-які види засобів, навіть антисептик для дерева без запаху.

Уважно читайте етикету препарату, де вказано термін його дії. Він може змінюватись від 3 років до 20 і навіть до 30 років. Деякі бренди антисептиків для деревини вказують навіть терміни 40-50 років - це можливо, але за умови глибокого фінішного покриття деревини фарбою або лаком.

Витрата антисептика також може бути різним, він залежить, наприклад, від його виду і від того, скільки шарів ви його наносите на дерево. Звичайно ж, антисептик з глибоко проникаючим складом буде витрачатися швидше, ніж його поверхневий аналог.

Нюанси самостійного нанесення антисептика

Перш ніж нанести розчин на дерево, його потрібно попередньо обробити (розпиляти сам матеріал, зробити в ньому отвори, якщо вони потрібні, очистити від бруду, відшліфувати, знежирити та ретельно просушити).

Якщо мова йде про обробку деревини в старому будинку, тоді з неї потрібно видалити колишнє покриття у вигляді лаку або фарби, зіскребти плісняву та синю, замаскувати тріщини та вм'ятини, а також відбілити. Навіщо потрібні усі ці маніпуляції? Для того, щоб сколи, тріщини або свіжі пилки на дереві не стали сприятливим середовищем для подальшого розмноження мікроорганізмів.

При роботі з антисептиком важливо дотримуватись температурного режиму - вона не повинна опускатися нижче 5 градусів і підніматися вище 10 градусів. Вологість повітря в приміщенні має бути в межах 20-80 градусів.

Обробку деревини краще проводити на день без яскравого сонця та без дощу, на відкритому повітрі, коли мало вітру. У приміщенні варто забезпечити хорошу вентиляцію, а також застосовувати засоби індивідуального захисту слизових оболонок і шкіри.

Антисептик розводити потрібно згідно з рекомендаціями, поданими виробником на етикетці. Речовину на деревину можна наносити фарборозпилювачем, широким пензлем, валиком або занурювати дерев'яні деталі в готовий розчин у просочувальній ванні.

Пам'ятайте, що після закінчення терміну дії антисептика його шар потрібно оновлювати. Фарбу-антисептик для дерева ви завжди можете придбати у «Першому Українському маркеті хімічної сировини».