Як зробити окопну свічку: матеріали та покрокова інструкція

Саморобна свічка корисна не тільки в окопі, а й у побуті. Вона здатна обігріти невелике приміщення, на ній можна розігріти їжу чи воду й навіть висушити речі. Зробити свічку дуже просто.

Для виготовлення знадобляться:

                    металева лінійка;

                    чайник;

                    консервна банка невеликого розміру;

                    гофрований картон;

                    парафін (можна використовувати залишки свічок);

                    великий ніж.

Як зробити свічку: 5 простих кроків

• Ретельно промийте банки та зніміть наклейки, притисніть гострі краї. Для свічки підійдуть маленькі банки: наприклад, з-під кукурудзи. Пивні не підходять, оскільки їхні стінки дуже тонкі.

• Наріжте ножем смужки з гофрованого картону. Найкраще використовувати картон з-під коробок. Нарізати потрібно поперек гофрованого картону. Ширина смужки має бути меншою за висоту банки приблизно на 4 мм.

• Туго закручені смужки картону (у формі равлика) потрібно вкласти в банку. У центр вставляється смужка-гніт. Вона повинна бути вищою за решту картону для зручного підпалювання.

• Віск нарізати на дрібні шматочки й розтопити, постійно помішуючи, щоб він не пригорів і не закипів. Для виготовлення свічки підходить натуральний та штучний віск, але їх не варто змішувати.

• Розтоплений віск переливається у банку – не до країв, оскільки так він не закріпиться. Краще заливати віск кількома порціями. Таким чином, свічка горітиме довше.

Саморобна свічка ще називається малим багаттям, вона віддає тепло до 8 годин. При її використанні слід дотримуватися базових правил пожежної безпеки. Наприклад, щоб загасити свічку, використовуйте дошку або кришку, яка зможе її герметично накрити й перекрити потік повітря.